Zenit na otvaranju SEHA lige igrao nerešeno sa CSKA Moskvom!

0
180

Nakon što je ekipa Neve promenila ime i postala Zenit, tim iz Sankt Peterburga odigrao utakmicu na svom terenu pod novim imenom.

Ekipa Zenita odigrala je nerešeno protiv ruskog vicešampiona CSKA iz Moskve, 29:29, u diviziji „Istok“ u utakmici 1. kola SEHA lige.

Moskovski tim je u većem delu prvih 30 minuta imao prednost od dva-tri gola, ali je ambiciozni tim preuzeo kontrolu u poslednjih pet minuta prvog poluvremena i na odmor otišao sa prednošću od 16:14.

Zenit je u jednom trenutku drugog poluvremena došao na plus četiri, 19:14, ali nije uspeo da sačuva prednost do kraja i dozvoli gostima da se vrate u igru.

Kada su domaćini vodili 29:28, iskusni rukometaš moskovskog CSKA Dmitrij Kiseljev postigao je gol u poslednjem minutu za konačnih 29:29.

Najefikasniji bio je upravo Dmitrij Kiseljev sa devet golova iz 12 pokušaja.

U sastavu Zenita istakao se Mihail Gredasov sa sedam golova.