Zadar 1954 porazio Umag!

0
147

Pobeda rukometaša Zadra 1954 na otvaranju nove sezone. U Mocirama su rezultatom 26:24 Zadrani porazili ekipu Umaga.

U Mocirama smo gledali vrlo dobru, pravu prvenstvenu utakmicu na otvaranju sezone. Krenuli su Zadrani odlično u utakmicu, poveli 8:2 nakon čega su gosti polako smanjivali prednost i došli do izjednačenja (12:12).

Ostatak poluvremena se igrao izjednačeno, a gosti na poluvreme odlaze sa +1 (13:14).

U drugom poluvremenu gosti imaju i +3 (14:17), ali tada su domaćini zaigrali bolje u odbrani i serijom 4:0 preokrenuli rezultat.

Do kraja se igralo tvrdo, s odličnim golmanima na obe strane. Prednost je stalno na strani Zadra ali uporni gosti drže rezultatski priključak.

Kraj utakmice je bio neizvestan, u završnicu ulazi Zadar sa +1. Uspešno se odbranio i na 30 sekundi do kraja imali su igrači iz Mocira i napad. Nakon tajm – auta, odlična kombinacija Martinović – Surać za konačnih 26:24.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Domagoj Surać dok su kod Umažana po 6 golova postigli Filip Kozina, Marin Sinčić i Urh Jakob Poberaj.