Smederevo demoliralo Hercegovac!

0
348

Rukometaši Smederava su u svojoj dvorani dočekali ekipu Hercegovca iz Gajdobre i slavili više nego ubedljivo rezultatom 34:21 (20:6).

Od samog starta su igrači Nenada Martića nametnuli svoj ritam a novajlija u ligi nikako nije mogao da parira domaćinu. Posle 14 minuta već je bilo 9:2 i bilo je jasno u kom će pravcu otići ova utakmica. Gajdobrani su u prvom poluvremenu uspeli da postignu svega 6 golova i na odmor se ide ubedljivom prednošću domaćina 20:6.

Imao je puno toga u svlačionici da kaže Božidar Nadoveza. Samo je čudo moglo da spasi Hercegovac od visokog poraza. Ni u drugom poluvremenu se ništa nije promenilo. Smederevci su nastavili da rešetaju gol Hercegovca a u jednom trenutku je bilo 26:11 gde je zvanično moglo da se kaže da bodovi ostaju u Smederevu. Martić je omogućio i mlađim igračima da zaigraju na ovoj utakmici a nije se upisao samo jedan igrač. Gosti su malo podigli agresivnost u odbrani i ipak uspeli da stignu do 21. gola gde Boričić – Marković sviraju kraj.

Kod gostiju po 4 gola su postigli Boško Živković i Dušan Mirić dok su u domaćem sastavu po 5 golova postigli Dušan Stojković, Marko Jokić i Miloš Drobnjak. Za igrača utakmice proglašen je golman Smedereva Filip Todorović.