Vrbas Petrol slavio protiv Sinđelića!

0
250

Rukometaši Vrbas Petrola su otvorili 3. kolo gostovanjem u Beogradu kod iskusne ekipe Sinđelića. Posle velike borbe i preokreta gosti su odneli 2 boda u Vrbas rezultatom 23:24 (9:8).

Mali broj golova videli smo u prvom poluvremenu gde su odbrane bile jako pokretljive. Poveli su gosti na početku a zatim igrači Nenada Lakića pojačavaju ritam i stižu do prvog vođstva (3:2). U nastavku smo gledali gol za gol a zatim u par navrata Sinđelić uspeva da ode na +2. Naravnom to je kratko trajalo jer su gosti iz Vrbasa bili raspoloženi i vraćali rezultat u egal. U poslednjem minutu je bilo 8:8 a zatim domaćin kreće u napad te preko Šljivića postavlja 9:8 gde se ide na desetominutni odmor.

I u drugom poluvremenu potpuno identična situacija. Kada je Sinđelić želeo da ode na +2 uvek su se gosti isprečili i vratili egal. Gosti su sredinom drugog poluvremena zaigrali nešto bolje i u odbrani i u napadu i 53. minutu na semaforu stoji 18:22. Mnogi su očekivali da igrači Uroša Elezovića nastave u tom ritmu ali je domaćin furiozno stigao do 21:22. Do kraja se igralo gol za gol i ispostavilo se da više snage imaju gosti iz Vrbasa te slave minimalnu pobedu 23:24. Kod domaćina je Milan Stojanović upisao 6 golova dok je goste do pobede vukao Milija Papović koji je postigao isto toliko pogodaka. Zasluženo je za igrača utakmice proglašen golman Vrbas Petrola Savo Zekić koji je bio nerešiva enigma za ekipu Sinđelića.