Crvena zvezda slavila u gradskom derbiju!

0
270

Rukometašice Crvene zvezde savladale su u 2. kolu Super B lige Radnički sa Crvenog Krsta 31:21 u Hali sportova „Ranko Žeravica“ na Novom Beogradu.

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom tragične nesreće u kojoj je život izgubila Marija Pavlović, član ŽRK Temerin. Sportsko društvo Crvena zvezda porodici, prijateljima i ŽRK Temerin je izrazila najdublje saučešće.

Nisu imale većih problema da upišu i drugu pobedu izabranice Vesne Bojković. Kapiten domaće ekipe Maša Živković je postigla prvi gol na meču, zatim je usledila serija od četiri gola koju je predvodila Jana Momčilović i prednost koju crveno-bele nisu ispuštale do kraja meča. Radnički je uspeo da u prvom poluvremenu održava priključak, u finišu se približio i na samo gol minusa, ali je sjajna bila na golu Crvene zvezde Jelena Ninković. Zaustavila je sedmerac i imala nekoliko bitnih intervencija, koje su omogućile njenim saigračicama da zadrže vođstvo i preko Andree Boner i Olge Milojević odu sa 12:14 na odmor.

U drugom poluvremenu brzo je slomljen otpor „krstašica“. Serijom 5:1 na samom startu su se odlepile i mirno privele ostatak meča kraju. U 51. minutu Tamara Marković je donela prvo dvocifreno vođstvo u seriji 7:1, i ta razlika je ostala na snazi do kraja utakmice. Jelena Ninković je zaustavila još dva sedmerca u drugom poluvremenu, spustila rampu i zasluženo proglašena za igračicu utakmice. Radnički je uspeo da smanji zaostatak na kraju do konačnih 21:31.

Andrea Boner sa devet golova najefikasnija, pratila je Jana Momčilović sa 7, Kristina Cvijanović je postigla 5. Kod domaćina je Glorija Zelić upisala 7 golova.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 21:31 (12:14)

Beograd, hala: Hala sportova „Ranko Žeravica“. Gledalaca: 150. Sudije: Dimitrije Matić i Branislav Vujanović (Beograd). Isključenja: Radnički 16, Crvena zvezda 18 minuta. Sedmerci: Radnički 7(2), Crvena zvezda 6(6).

RADNIČKI: Janković, Katić, Kostić 1, Mandić, Orović, M.Tepša, Penjić 1, Ignjatović 1, Živković 6, Vukosavljević, Radonjić 1, Milojković, Tejić, N.Tepša, Zelić 7(2), Vasić 3. Trener: Ivan Mijatović

CRVENA ZVEZDA: Ninković, Milojević 1, Momčilović 7, Boner 9(5), Đurković, Đorđević 1(1), Savić, Cvijanović 5, A.Krća, Knežević, Vidić 1, Tamara Marković 1, Tara Marković 1, Kostrešević, Andrić 2. Trener: Vesna Bojković