Valero Rivera vodio Nant do velike pobede nad PIK Segedom!

0
140

Nant je nakon poraza od Kjelcea uspeo da na svom terenu slavi pobedu protiv PIK Segeda sa 35:30 (17:15).

U prvom delu meča do 25. minuta obe ekipe su bile vrlo raspoložene i nisu mogli na veću prednost od dva gola. Seged je prvo poveo sa 3:5 a zatim domaćin sa dva gola zaredom ima 5:5. Bolji su bili gosti i preko Tenesena odlaze na 7:9.

Brzo su se domaći vratili u utakmicu. Person je izjednačio na 9:9 a potom Nant više ne ispušta prednost te se na odmor ide sa 17:15.

Gosti su pali u drugom poluvremenu i jednostavno im ništa nije išlo od ruke. U 40. minutu je već bilo +5 (25:20) gde je bilo jasno kakav će ishod biti. Pokušali su gosti oko 55. minuta da zaprete ali nisu uspeli te na kraju slavi domaćin pobedu rezultatom 35:30.

Kod domaćina nepogrešiv je bio Valero Rivera sa 10 golova dok su gosti imali takođe nepogrešivog Bogdana Radivojevića koji je postigao 9 golova.

Gregori Kožan je sa osmehom na licu komentarisao utakmicu:

• Odigrali smo najbolju utakmicu od početka sezone, sa visokim intenzitetom i htenjem. Ponosan sam na igrače i svoj tim.

Huan Karlos Pastor je bio razočaran:

• Teško je pobediti u Nantu kada primite 35 golova. Promašili smo previše čistih šuteva i imali smo dosta izgubljenih lopti u važnim trenucima. Moramo da budemo na 100 posto da bi pobedili u Ligi šampiona. Večeras smo načinili previše grešaka i to nas je koštalo.

HBC Nantes : Ivan PEŠIĆ (10/38), Andreas HOFMANN (0/2), Ruben MARCHAN (3/5), Thibaud BRIET (3/5), Aymeric MINNE (3/9), Linus PERSSON (4/4), Valero RIVERA (10/13), Alexandre CAVALCANTI (2/5), Alexander SHKURINSKIY, Rok OVNIČEK (0/1), Baptiste DAMATRIN (3/3), Pedro PORTELA, Jorge MAQUEDA (2/3), Jérémy TOTO (2/3), Théo MONAR, Kauldi ODRIOZOLA (3/5)

Pick Szeged : Roland MIKLER (8/33), Mirko ALILOVIĆ (5/13), Kent Robin TONNESEN (6/8), Richard BODO (5/11), Miguel MARTINS (2/2), Bogdan RADIVOJEVIĆ (9/9), Zoltan SZITA, Matej GABER, Mario ŠOŠTARIĆ (3/3), Sebastian FRIMMEL (3/7), Bence BANHIDI (3/7), Imanol GARCIANDIA (1/3), Dean BOMBAČ (0/1), Miklos ROSTA (0/1), Alexander CHRISTOFFERSEN