Alen Ovčina vodio Slobodu do pobede nad Gračanicom!

0
164

Rukometaši Slobode savladali su u zaostalom meču 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Gračanice sa 32:31.

Od samog starta je bilo veoma neizvesno gde se igralo gol za gol (4:4), pa je Gračanica uspela da se odvoji na 9:7. Tuzlaci su zatim izjednačili na 11:11, ali je usledila serija gostiju od 3:0 (14:11) i do kraja poluvremena Sloboda je prišla na 15:14.

U nastavku je domaći tim izjednačio na 19:19, pa je onda i preokrenuo na 22:21. Posle je Sloboda otišla na 26:24, te se u samu završnicu ušlo sa 29:28. Na ulasku u poslednji minut rezultat je bio 30:30, da bi Tuzlaci uspeli da postignu dva brza gola i upišu pobedu od 32:31.

Najefikasniji na meču bio je Alen Ovčina sa devet golova, na drugoj strani Stefan Trkulja je postigao šest golova.