Elverum poražen od Olborga – Borzaš precizan 4 puta!

0
155

Rukometaši Danskog Olborga stigli su do ubedljibog trijumfa na gostovanju norveškom šampionu Elverumu gde su slavili pobedu 33:25. Iako su se domaći dobro držali u početku, Olborg je prelomio i zasluženo slavio.

Što se tiče same utakmice, oko 15. minuta bilo je 12:6 za Olborg a zatim i 15:8.

Gol Elveruma je u narednim momentima dobro čuvao Mižera koji je zaustavio nekoliko šuteva u seriji, a zatim je Elverum smanjio na 15:11. Do kraja poluvremena norveški šampion je uspeo da stigne do 17:14.

Elverum je na startu drugog poluvremena ostao bez Fingrena, koji je zbog grubog starta nad Hansenom dobio crveni karton. Danac je nastavio utakmicu i u nastavku je Olborg vratio prednost od četiri gola, 22:18.

Elverum je imao šanse da smanji zaostatak na minus dva, ali je Simon Gade bio odličan na golu Olborga. Nilsen i Bjornsen su pogađali u nastavku, pa je danski šampion u 45. minutu uspeo da povede 25:19 gde je već bilo jasno kome će ići bodovi.

Do kraja je nastavljeno u istom ritmu a semafor je pokazao 33:25.

Najbolji strelci Olborga bili su Hangard sa sedam i Hansen sa šest golova, a golman Gade upisao je 16 intervencija.

U ekipi Elveruma najefikasniji su sa po 4 gola bili srpski reprezentativac Uroš Borzaš, Kasper Torsen Lien i Kasem Avad.