Visla Plock namučila PSŽ!

0
130

Francuski PSŽ je pobedom na svom terenu otvorio novu sezonu u Ligi šampiona. Nakon uvodnog poraza od Vesprema, rukometaši Raula Gonzalesa slavili su pobedu nad vicešampionom Poljske Vislom Plock sa 37:33 (18:16).

Iako protivnik na papiru nije trebalo da pravi veće probleme domaćinu, Visla Plocck je posle prvih 10 minuta imala tri gola prednosti (6:3) i održavala prednost do sredine prvog poluvremena. Slab procenat Paličke bio je razlog tome. Šipšak je bio odličan, a njegovi udarci i iz sedmeraca i iz igre držali su domaće u minimalnoj prednosti u nastavku prvog poluvremena. Plock je malo iznenadio i držao prednost oko 20 minuta, a zatim sledi serija od 4:0 i PSŽ preuzima vođstvo. PSŽ je u finišu prvog poluvremena imao tri gola prednosti, ali se gosti nisu predavali te se na odmor ide sa 18:16.

Drugo poluvreme počelo je golovima obe ekipe, Nikola Karabatić je zamenio Šipšaka, ali je odlični Poljak nastavio efektno da izvodi sedmerce. U 35. minutu neopreznost u napadu Visle i brz gol Nikole Karabatića najavili su dominaciju PSŽ-a.

Sredinom drugog poluvremena na svaki gol Visle domaći rukometaši su odgovarali sa dva, pa je do 45. minuta prednost Francuza bila i +7 (28:21). Kada je u poslednjih deset minuta utakmice domaćin imao visoku prednost, PSŽ je održavao prednost a zatim je bilo 35:29.

Usledila je zakasnela reakcija gostujućih rukometaša. Visla Plock je u poslednja tri minuta smanjila na -3, ali PSŽ-a nije dozvolio senzaciju. Konačan rezultat u Parizu je bio 37:33.

Šipšak je predvodio PSŽ do pobede sa devet golova, a pratio ga je Steins sa 6. Kod gostiju je Kosorotov postigao je 8, a pratili su ga krila Perez Arse sa 5 i Lovro Mihić sa 4 gola.

Raul Gonzalez je na kraju utakmice izjavio:

• Na početku utakmice smo bili jako loši. Nismo igrali dobro u prvoj četvrtini i umalo to da nam se obije o glavu. Izgubili smo dosta lopti a trebalo nam je dosta vremena da zaigramo dobro u odbrani. Postepeno je bilo sve bolje i bolje i čak smo uspeli da povedemo sa sedam golova u drugom poluvremenu. Na kraju možemo da se radujemo pobedi. Bio je to prvi evropski meču ovde u Parizu i srećan sam što smo pružili dobar rukomet za naše verne navijače.

PSG Handball – ORLEN Wisła Płock 37:33 (18:16)

PSG Handball: Palicka, Green, Villain – Steins 6, N’Tanzi 1, Keita, Kristopans 2, Sole Sala 2, Hansen, Romeu 2, Grebille, Syprzak 9, Karabatić 2, Gibelin, Karabatić 7, Prandi 6.

ORLEN Wisła Płock: Pilipović, Witkowski – Daszek 3, Lučin 3, Piroch 1, Yasuhira 1, Serdio 2, Šusnja, Sarmiento, Krajewski 1, Perez 5, Terzić, Dawydzik 2, Mihić 4, Zhitnikov 3, Kosorotov 8.