SENZACIJA – Četa Alema Toskića ukrotila Kil!

0
156

Celja Pivovarna Laško je uspelo da slavi pred svojom publikom protiv jednog od favorita za osvajanje Lige šampiona. Slovenci su porazili Kil rezultatom 38:36.

Izabranici Filipa Jihe otvorili su utakmicu vrlo dobro i poveli sa 2:0. Rukometaši Celja dali su sve od sebe da pariraju jednom od najboljih klubova Evrope i u poslednjih deset minuta prvog dela potpuno su nadigrali „zebre”. U uvodnom delu prvog poluvremena, posle vođstva Kila od 3:1, domaći su sa dva pogotka u nizu imali izjednačenje (3:3).

Kil je u jednom trenutku stigao do četiri gola prednosti, 8:4, ali su igrači Celja uz odličnog golmana Gaberšeka, kao i razigranog Vlaha, izjednačili na 8:8 u 15. minutu. Usledio je period u kome se igralo gol za gol. Bilo je 10:10 a zatim su puleni Alema Toskića prvi put na utakmici poveli u 20. minutu sa 11:10 i do kraja prvog poluvremena potpuno nadigrao Kil. Nakon 30 minuta igre rezultat je bio 17:14 za Celje.

Za nekoliko minuta igre u drugom poluvremenu slovenački šampion je golovima Ivankovića i Marguča stigao do najvećeg vođstva od plus šest, 20:14. Posle vođstva Celja od 21:15, Kil je sa dva gola smanjio na 21:17. Kako je vreme prolazilo, „zebre” su pronalazile željeni ritam, a domaći su i dalje imali solidnu prednost.

Celje je petnaest minuta pre kraja imalo prednost 4 gola, 27:23. Kil je pokušavao smanji zaostatak, ali svaki pokušaj da se približi bio je neuspešan. U poslednjih deset minuta nije bilo promene rezultata. Celje nije dozvolilo nikakav preokret i rutinski je završio šta je počelo.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aleks Vlah sa deset golova. Golman Celja Gal Gaberšek zabeležio je 13 intervencija.

Kod Kila je najraspoloženiji je bio Patrik Vinček koji je sa deset golova predvodio svoju ekipu.

Filip Jiha je nakon utakmice izjavio:

• Čestitamo Celju na zasluženoj pobedi. Naravno da sam razočaran što nismo uzeli 2 boda. Ali Celje je igralo jako dobro i imalo je više koncentracije u napadu. Nismo mogli da ih zaustavimo niti da ih “ukrotimo” kao što smo želeli. Ključni je bio napad Celja i 38 primljenih golova je očigledno previše. Ali znali smo koliko su naši protivnici jaki. Pokušali smo sve, ali tada je i Celje bilo u emotivnom naletu. Na kraju je to bio tipičan meč Lige šampiona sa dosta borbe. Posle zagrevanja, Miha je ponovo imao problema sa leđima, Štefen takođe. Inače Miha je bio naša opcija broj jedan na srednjem beku. Idemo dalje i nastavljamo da radimo na sebi.

RK Celje Pivovarna Laško: Belkaied (46.-60. 2 sedmerca, 3 odbrane), Gaberšek (1.-46., 12 odbrana); Strmljan (4), Knez, Mazej (2), Cokan (5/1), Marguč (3/2), Antonijević, Ivanković (5), Muhović (1), Žabič (2), Mlakar (1), Vlah (10/1), Martinović (2), Suholežnik (3); Trener: Toskić

THW Kiel: N. Landin (38.-54., 2 odbrane), Mrkva (1.-38., 54.-60., 7/1 odbrana); Ehrig, Reinkind (6), M. Landin (6/3), Battermann (n.e.), Øverby (2), Weinhold, Wiencek (10), Ekberg (1/1), Johansson (3), Dahmke, Zarabec, Schwormstede, Wallinius (4), Bilyk (4); Trener: Jicha