Ub slavio u derbiju protiv Kolubare – Hercegovac odneo bodove iz Apatina!

0
260

Baš kao i u grupi „Istok – Zapad“ napeto je bilo i u grupi „Sever – Centar“.

Sinđelić je u Beogradu dočekao sivačke „Pantere“ i posle 60 minuta borbe slavio pobedu 33:31 (14:14). Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Milan Stojanović sa 9 golova dok su gosti imali raspucanog Marka Čabaia koji je upisao 10 golova. Za igrača utakmice proglašen je golman Sinđelića Dušan Tasić.

Pred solidno ispunjenom halom na Ubu odigrana je vrlo zanimljiva utakmica. Može se reći derbi. Akteri su bili Ub i Kolubara. Vodila se žestoka borba tokom cele utakmice ali su domaći slavili pobedu rezultatom 25:23 (14:12). U razgovoru sa predstavnicima oba kluba moramo napomenuti da su zadovoljni sudijama iz Bačke Palanke koji su kako predstavnici klubova rekli „suđenje bez greške“ ali i novajlijom u Super B ligi Lazarom Miškovim koji je vršio funkciju delegata. Što se tiče glavne stvari, kod domaćina Darko Pavlović je postigao 5 golova a za igrača utakmice proglašen je golman Krsta Đerić koji je uspeo da postigne i 1 gol. Na drugoj strani sjajnu partiju je pružio Marko Radovanović koji je postigao 6 golova.

Rukometaši Apatina nisu obradovali svoju publiku. Novajlija u ligi Hercegovac je odneo u Gajdobru 2 boda a rezultat je bio 24:28 (12:13). Domaćin se držao sam prvo poluvreme a potom su igrači Božidara Nadoveze dodali gas i zasluženo slavili pobedu. Najefikasniji u ekipi Apatina bio je Aleksandar Pilipović sa 11 golova dok je goste do velike pobede vukao igrač utakmice Nikola Damnjanović koji je postigao 6 golova. Isto toliko je dodao njegov saigrač Lazar Jovanović.

U Inđiji je bila prava goleada. „Palo“ je čak 80 golova. Crvenačke „Veverice“ su izvukle bod na teškom gostovanju a rezultat je bio 40:40. Kod domaćina najefikasniji su bili igrač utakmice Boško Marinković i Uroš Živković sa po 8 golova. Kod gostiju 12 golova je postigao Vojin Čabrilo.

Smederevci su startovali pobedom u ovogodišnjem prvenstvu Super B lige Sever-Centar. Smederevci su pred domaćom publikom opravdali ulogu favorita u okršaju sa novajlijom u ligi ekipom Lavova iz Beograda. Zabeležena je pobeda rezultatom 34:31, poluvreme 18:13 za domaćina. Upozoravao je trener domaćih da su, po nepisanom pravilu, prve utakmice u šampionatu teške. Tako je bilo i ovog puta. Igra domaćih dobro je funkcionisala u prvih 30 minuta. Igra u odbrani bila je na zadovoljavajućem nivou, a u napadu se pucali sa svih strana. Uostalom podatak da se u listu strelaca upisalo čak 10 igrača dovoljno ogvori o raznovrsnonj igri izabranika Nenada Martića. Smederevci su propustili priliku da veća na poluvremenu imaju možda i dvocifrenu prednost. Jedan neiskorišćen sedmerac, dve ili tri kontre neiskorišćene, kao i nekoliko tehničkih grešaka, kao i gol primljen sa zvukom sirene u prvom poluvremenu najavili su jači otpor Beograđana u nastavku. Tako je i bilo. Predvođeni neverovatnim kapitenom Nemanjom Podraščićem, koji je utakmicu završio sa 16 golova, Lavovi se nisu predavali. Iako su 40. minutu gubili sa 27:20 u njihovoj igri nije bilo naznaka panike. Znalački su kažnjavali svaki propust domaćih i u 55. minutu stigli na samo tri gola zaostatka. Međutim, snage za potpuni preokret nisu imali. Rutinskom igrom domaći su priveli utakmicu kraju i zasluženo stigli do dva boda. U gostujućoj ekipi, pored fenomenalnog Podraščića istakao se i Miloš Milićević sa 4 pogotka. U domaćoj ekipi Nemanja Marjanović, najbolji pojedinac susreta, postigao je sedam pogodaka. (Izvor: SDsport)