Kosanović spasio bod Jugoviću!

0
308

Prava borba viđena je 17.09. u 19:00 u hali „Šumadija“ gde su koplja ukrstile ekipe Šamota i Jugovića. Prvo poluvreme je pripalo ekipi Slobodana Jedoksića dok je drugo otišlo Predragu Topiću a na kraju je rezultat bio 22:22 (9:10).

Rukometaši Jugovića su ostali bez vrlo bitne karike Vladice Stojanovića te će rukovodstvo iz Kaća morati da potraži kalibar sličan njemu. Gosti su otvorili sa 0:2 a zatim posle 20 minuta igre domaćin prvi put vodi (10:9). U 27. minutu „Šamoteri“ dolaze do +3 (13:10) ali se ubrzo Jugović vraća u kolosek i na odmor odlazi sa -1.

U drugom poluvremenu Kaćani su igrali mnogo bolje. Posle 7 minuta gosti ponovo vode i to održavaju sve do kraja kada domaćinu bod donosi Milinić. Imao je šansu Milinić da postane heroj ali se isprečio iskusni golman Kosanović koji je odbranio sedmerac i doneo Jugoviću bod.

Najefikasniji kod domaćina bili su sa po 5 golova Lazar Barbatesković, Marko Živojinović i Miloš Milinić. Kod gostiju 6 pogodaka je postigao Strahinja Travar.

Što se tiče golmana, imali su sjajno veče. Andrej Čolović je skupio 14 a njegov kolega sa druge strane terena je bio uspešan 21 put.