Retrospektiva 14. kola Prve rukometne lige “Istok” – Žene

0
58

Vranje – Đerdap

Rukometašice Đerdapa koje su se uputile ka Vranju zasluženo su slavile protiv znatno mlađe ekipe rezultatom 12:20 (6:9). Povele su rukometašice Vranja na početku ali kvalitet Đerdapa pokazao je da su došle po nova 2 boda koja su vrlo dragocena. Utakmica sa malo golova i sa 8 isključenja završena je u korist gošći koje su u svom ritmu povećavale gol razliku koja na kraju bila +8. Najefikasnija na meču bila je Andrijana Bekerević koja je postigla 6 pogodaka i time je zasluženo proglašena za igračicu utakmice. Kod domaće ekipe Mina Mitrović je ubeležila 4.

Žitorađa – Vlasotince

Rukometašice Žitorađe dočekale su slabašnu ekipu Vlasotinca gde su slavile ubedljivo rezultatom 41:16 (21:6). Od samog početka izabranice Vladimira Antanaskovića pokazale su da će bodovi ostati u Žitorađi. Krenule su veoma ofanzivno domaće rukometašice gde su već u 20. minutu vodile 15:4 . Brzim golovima na poluvreme odlaze velikom razlikom koja je iz minuta u minut rasla i u drugom poluvremenu. Najefikasnija na utakmici bila je Sonja Simonović koja je rešetala mrežu gostiju a za igračicu utakmice proglašena je golmanka takođe iz domaće ekipe, Marija Stojković.

Snimak cele utakmice: Žitorađa – Vlasotince

Bor RTB 2 – Naisa 2

U sportskoj hali u Boru sastali su se mlađi pogoni superligaških ekipa gde je ekipa iz Niša slavila 18:24 (9:11). Kvalitet je bio na strani niške ekipe koja je tokom celog prvog poluvremena tražila pravi ritam koji bi doneo pobedu. “Držale” su se mlade Boranke sve do 25. minuta kada su gošće došle do +2 i tom razlikom otišle na desetominutni predah. Udrugom delu ekipa Naise je dodala gas i u 47. minutu na semaforu je “svetlelo” 12:18 gde Boranke nisu mogle da se vrate u meč. Trener Naise Darko Cvetković može biti zadovoljan ovim ishodom gde je pružio šansu i mnogo mlađim igračicama nakon sticanja osetnije prednosti. Najefikasnija na utakmici bile su Anja Lilić i Mina Petrović sa 6 golova dok je kod Naise najefikasnija bila Emilija Aranđelović.

Snimak cele utakmice Bor RTB 2 – Naisa 2

Dubočica – Hajduk Veljko

Može se reći da je Dubočica u ovom kolu prikazala najbolju partiju od početka sezone. Iako su izabranice Milovana Ćirkovića poražene rezultatom 23:30 (10:18) sa razlogom se može reći da je ovo bila briljantna partija rukometašica koje će po svemu sudeći napustiti PRL “Istok”. Držale su se Leskovčanke sve do 14. minuta kada rukometašice Hajduk Veljka preuzimaju apsolutnu kontrolu nad ovom utakmicom i laganim koracima dolaze do osetnije prednosti. Pokušavale su da smanje zaostatak ali uspele su na kraju domaće da dođu na -7.

Jagodina 2 – Rtanj

Obe ekipe su krenule oprezno početkom utakmice, igralo se gol za gol. Od polovine prvog poluvremena mlada ekipa Jagodine 2 polako počinje da se odvaja i od 18. do 29. minuta daje 6 golova a da ne primi nijedan i zasluženo na poluvreme odlazi sa vođstvom od 13:6. U drugom poluvremenu gostujuća ekipa prelazi u zonsku odbranu i uspeva da poremeti mlade i još uvek nedovoljno iskusne igračice iz Jagodine i dolaze do minus 4. Međutim posle time outa domaća ekipa pronalazi resšnja za takvu odbranu i vraća na plus 7 i utakmicu rutinski privodi kraju. Trener domaćih je opet, već treću utakmicu zaredom koristio sve igračice(čak 9 se upisalo u strelce). Najviše golova 8 je postigla Tamara Marković koja je i proglašena za igračicu utakmice. Ne bi bilo greške ni da je bila golman Marina Stojadinović koja je odlično branila na ovom meču.

Snimak cele utakmice: Jagodina 2 – Rtanj

Radan – Radnički

U sportskoj hali prirodnjačkog centra u Svilajncu (promena domaćinstva) slavio je Radan iz Lebana 24:23 (12:9). Mnogo iskusnija ekipa koja je doputovala u Svilajnac pružila je sjajnu igru gde su na kraju “jedva” izvukle 2 boda. U toku prvog poluvremena obe ekipe su odigrale “muški” rukomet da bi se u drugom delu “domaćin” razbudio i otišao na 17:12. Radnički je tek posle 50. minuta stigao do -1 da bi u 56. minutu rezultat glasio 23:23. Pokušavale su obe ekipe da daju gol ali nije išlo za rukom. Nakon 2 minuta usled nesmotrenog poteza Marijane Krstić (Radan) morale su da završe utakmica sa igračicom manje. Puno neizvesnosti su nosila ta 2 minuta da bi na samom kraju stvar u svoje ruke uzela Natalija Zdravković koja je “opalila” projektil gde je mogla golmanka Radničkog samo loptu iz mreže da izvadi i da završi utakmicu. Veliko slavlje je usledilo a za igračicu utakmice proglašena je rukometašica Radničkog Anđela Lazović sa 8 pogodaka koja je podosta mrsila konce “domaćoj” ekipi. Najefikasnija na utakmici bila je Marta Stanković sa 9 pogodaka iz ekipe Radana.

Snimak cele utakmice: Radan – Radnički