F4 SEHA – Izjave aktera nakon utakmice za 3. i 1. mesto!

0
133

Nexe se nije mnogo pokazalo na ovom finalnom turniru, iako je došlo sa dobrim pripremnim periodom i pobedom u Skoplju protiv Vardara 1961 posle izvođenja sedmeraca. Poraz od Eurofarm Pelistera rezultatom 27:23 nije ostavio ravnodušnim trenera hrvatskog vicešampiona Branka Tamšea.

Slovenac je na konferenciji za novinare posle meča u Zadru rekao:

• Počeli smo dobro, ali smo propustili nekoliko sedmeraca i to malo deprimira moj tim. Lesjak je imao svoj dan, a Eurofarm Pelister je to znao da iskoristi. U drugom poluvremenu nismo uspeli da se konsolidujemo, nekolicina igrača kao da je doživela psihički pad, lako su gubili lopte a protivnik je zasluženo pobedio. Video sam mnogo stvari koje nisam želeo da vidim, ali ćemo to popraviti. Čestitam Larsu i timu iz Bitolja.

Lars Valter:

• Puno smo razmišljali o protivniku. Bilo nam je važno da pobedimo, ali i da odigramo dobro. Videli smo da imamo dobar tim, pogotovo što smo igrali bez Rudija Serija. Pozitivno je bilo videti Susija, koji se vratio posle povrede i pokazao da će nam biti veliko pojačanje. Ovo je odlična reakcija posle poraza u petak.

Mario Tankoski:

• Iskreno, zadovoljni smo trećim mestom. Nismo zadovoljni samo utakmicom sa Vespremom na ovom turniru, jer smo izgledali veoma loše, ali zbog toga smo došli, da osvojimo medalju i uspeli smo u toj nameri. Ovo je dobar početak za nas posle dobrih priprema, sa izuzetkom Vesprema, zadovoljni smo kako smo odigrali ostale utakmice. Nadam se da ćemo nastaviti u ovom ritmu.

Mirko Radović:

• Naš utisak sa ovog turnira je odličan. Ovaj turnir će nam mnogo koristiti za novu sezonu. Za mene je najvažnije da smo digli glavu posle poraza od Vesprema. Ovo je bio muški duel i vratili smo Nexe-u za poraz od prošle sezone. Naterali smo ih da se sete tog poraza u Ligi Evrope i osvetili im se. Moj tim je pokazao kako se igra i vratio se iz minusa te došao do zaslužene pobede. Ova pobeda nam daje veliko samopouzdanje.

Urban Lesjak:

• Pre svega, želeo bih da čestitam saigračima na odličnoj igri. Posle „šamara“ koji smo dobili u meču sa Vespremom, znali smo da možemo više i pokazali smo to protiv Nexe-a. Taktički smo ovaj duel odigrali odlično, mislim da smo na kraju zasluženo stigli do pobede. Tu sam da pomognem timu, drago mi je što sam uspeo da doprinesem da Eurofarm Pelister slavi u ovom duelu.

Peta titula i treći trijumf za redom Telekom Vesprema u Zadru protiv PPD Zagreba. Mađari su imali šest golova zaostatka nakon prvog poluvremena, ali im je herojski start u drugom pomogao da slave i osvoje još jedan pehar.

Momir Ilić:

• Čestitam mojim igračima na neverovatnom meču. Odigrali smo devet mečeva ovog meseca i sve smo uspeli da pobedimo što sigurno nešto znači. PPD Zagreb je pružio sjajnu igru. Uspeli su da nas uspore u prvom, ali u drugom smo se probudili, pokazali smo šta znamo i osvojili petu titulu.

Ivica Obrvan:

• Odigrali smo sjajan meč, iako ne volim da pričam tako posle poraza. Utakmica je bila slična onoj koju smo igrali prošle sezone. Nažalost, u drugom poluvremenu smo izgubili snagu i omogućili Vespremu da se vrati u utakmicu. Na kraju su nam je nedostajala odlučnost i pokazalo se da je njihovo iskustvo ključno. Zaslužena pobeda Vesprema na kraju. Mogu reći da sam zadovoljan onim što smo pokazali ovde u Zadru i nadam se da će to poslužiti kao sticanje samopouzdanja pred izazove u Ligi šampiona.

Rasmus Lauge Šmit:

• Bila je to neverovatno teška utakmica za nas, a Zvonimir Srna je izgledao apsolutno nezaustavljivo. Poluvreme je sve promenilo jer smo izašli iz svlačionice izgledajući mnogo bolje, borili smo se zajedno sve do poslednjeg zvižduka. Trenutno smo zaista srećni.

Zvonimir Srna:

• Čestitam Vespremu kao i svim mojim saigračima. Bili smo svesni koliko je važno da zaustavimo njihovu ofanzivnu tranziciju i osećam da smo uspeli u prvom poluvremenu. U drugom smo napravili previše grešaka i imali smo mnogo izgubljenih lopti. Mogu samo da kažem da je pred nama sjajna sezona.