F4 SEHA – Eurofarm Pelister osvojio 3. mesto – Vesprem osvojio trofej posle velike drame!

0
166

Rukometaši Eurofarm Pelistera osvojili su 3. mesto na SEHA F4 turniru u Zadru. U odlučujućem meču za mesto na postolju oni su pobedili Nexe 23:27. Hrvatskom vicešampionu pripalo je prvo, makedonskom pak drugo poluvreme. Jednu promenu u odnosu na polufinale napravio je trener Nexe-a. Na tribinama je ostavio Dominika Kuzmanovića, a na gol poslao Mihaila Radovanovića. Odbrana rukometaša iz Našica odlično je funkcionisala u prvih desetak minuta. Makedonskom klubu je trebalo punih pet minuta za prvi gol. Urban Lesjak sjajno je otvorio utakmicu i samo zahvaljujući njemu Eurofarm Pelister nije se našao u većem zaostatku nakon prve četvrtine. Uz dva odbranjena sedmerca, tu su bile još četiri odbrane i to je vratilo Pelister u igru. Kada mu se dobrom odbranom priključio i ostatak ekipe, makedonski sastav lako je, ne samo dostigao dva gola prednosti Nexe-a, već je u 22. minutu prvi put poveo 7:8. Pet minuta pre odmora, sastav koji od ove sezone vodi danski stručnjak Lars Valter, otišao je na plus dva, 8:10. Zanimljivo, klupa Nexe-a još je bila mirna i nije tražila minut odmora. Bila je to dobra odluka jer su Našičani s dva gola za redom uskoro stigli do izjednačenja 11:11. Na odmor se otišlo takođe s minimalnom prednošću Nexe-a, 13:12. Svoj doprinos takvom rezultatu dao je Mihailo Radovanović s nekoliko lepih odbrana u nizu u završnici. On je imao 6, a Urban Lesjak 7 odbrana u prvih 30 minuta. Serijom 1:3 Eurofarm otvara drugi deo. I preuzima vođstvo 14:15. Nakon nepunih deset minuta makedonski sastav odlazi na tri razlike, 15:18. Zvono za uzbunu ovoga puta brzo se oglasilo s klupe Nexe-a. Na gol je poslat Moreno Car, a na teren najjača postava. Ali ni to nije pomoglo. Na ulasku u poslednju četvrtinu, debitant na SEHA F4 turniru pobegao je na plus pet, 18:23. I tu, čini se, prelomio utakmicu. Uzaludni su bili pokušaju hrvatskog vicešampiona da uhvati priključak i pokuša da vrati utakmicu u vode neizvesnosti. Nisu uspeli i morali su da se zadovolje 4. mestom. Po 4 gola za Nexe dali su Marin Jelinić i Luka Moslavac. Moreno Car je u vrlo kratkom vremenu skupio 7 odbrana, Mihailo Radovanović je imao 6. Kod pobednika najbolji Usama Hosni sa šest golova. Pet je dodao Mirko Radović. Urban Lesjak je utakmicu završio s 12 odbrana.

SEHA – Gazprom Liga

F4, utakmica za 3. mesto

RK NEXE – RK Eurofarm Pelister 23:27 (13:12)

SD “Krešimir Ćosić”, Zadar

Sudije: Vladimir Jovandić i Marko Sekulić (SRB)

Delegati: Vladimir Posavec (HR) i Jan Rudinski (SVK)

NEXE: Račić, Bakić 2, Mileta 3, Car 7 odbrana/1 sedmerac, Sršen 1, Radovanović 6 obrana/1 sedmerac, Jelinić 4, Blažević, Velkavrh 2, Severec 2, Moslavac 4, Kević 3, Tomić 1, Melić 1, Markušić, Pribetić

Trener: Branko Tamše

Eurofarm Pelister: Lesjak 12 odbrana/4 sedmerca, Ojleski, Kuzmanoski 1,Radović 5, Tankoski 3, Hosni 6, Kosteski 2, Davayes, Kukoski, Gjorgovski, Vasilev 3, Soussi 3, Peshevski 4, Seri, Atanasijevikj, Kizić

Trener: Lars Valter

Sedmerci: NEXE  3/7; Eurofarm Pelister: 3/5

Isključenja: NEXE: 8 minuta (Račić 2′, Sršen 2′, Blažević 2′, Melić 2′) ; Eurofarm Pelister: 2  minuta (Kukoski 2′)

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb poraženi su u finalu 11. izdanja F4 turnira SEHA Gazprom lige. Završni turnir, koji se već treću godinu u nizu održava u Zadru, završen je pobedom aktuelnih vicešampiona Mađarske – rukometnog kluba Telekom Vesprem – nad PPD Zagrebom i to rezultatom 30:32 (19:13). Nešto više od dve hiljade gledalaca moglo je da uživa u reprizi prošlogodišnjeg finala koja je ponudila pregršt sjajnih rukometnih akcija i spektakularnih poteza na obe strane, a po jedno poluvreme otišlo je na obe strane. U sastavu hrvatskog prvaka nije bilo rekonvalescenata Aleksa Kavčića, dok su utakmicu s tribina zadarskog Višnjika odgledali Matej Mandić, Paolo Kraljević, Gabriel Buvinić i Tin Tomljanović. Kod Telekom Vesprema nismo imali priliku da vidimo Bjarki Mar Elissona i Gašpera Marguča. Šta reći o prvom poluvremenu? >Gotovo savršenih 30 minuta hrvatskih prvaka koji su postigli čak 19 golova u mrežu jedne od najboljih i najskupljih ekipa na svetu – mađarskog Telekom Vesprema? Pritom su, takođe impresivno, primili svega 13 golova i to zahvaljujući sjajnoj odbrani kojom je komandovao prekaljeni dvojac Gojun-Musa, a čiju je žrtvu sjajno popratio Slovenac Aljaž Panjtar s čak 9 odbranjenih lopti u prvom poluvremenu. Trojac Klis-Srna-Klarica koji upisuje svih šest Zagrebovih golova u prvih 10 minuta kao da su odigrali stotine i stotine ovakvih utakmica. Mirnoća kojom odiše igra Zvonimira Srne i Luke Lovre Klarice, a koju sjajno prati pucački raspoloženi Edin Klis užitak je za gledati. Kada na sve navedeno dodate pogotke iskusnih Čupića i Dibirova iz sedmeraca i kontri, te pogotke s crte Muse i Grahovca onda možemo reći da su “Plinari” odigrali poluvreme iz snova. Zagreb je poveo od prvog minuta i svoju prednost je samo povećavao kako je vreme prolazilo, a na odmor se otišlo s gotovo nestvarnih 19:13 u korist najboljeg hrvatskog kluba. A drugo poluvreme donijelo je i dijametralno suprotnu sliku od one iz prvoga. Mađari su zaigrali čvršće u odbrani, napad PPD Zagreba je stao i iz minuta u minut prednost hrvatskog prvaka se smanjivala. Tako u prvih 10 minuta nastavka domaći postižu samo 2 gola, a u narednih 10 tek jedan više. Mađarski vicešampion u 50. minutu najzad dolazi i do izjednačenja, nakon što je Danac Rasmus Lauge pogodio u praznu mrežu hrvatskog prvaka. U poslednjih 10 minuta utakmice ušlo se s rezultatom 26:26. U posljednjih deset minuta ponestalo je snage najboljim hrvatskim rukometašima, a širina klupe mađarskog vicešampiona, kao uostalom iz kroz celo drugo poluvreme, došla je do izražaja. U zadnjih pet minuta ušlo se s rezultatom 29:29, a zadnja nada za hrvatske prvake ugasila se nakon što je Vladimir Cupara odbranio udarac s crte Željka Muse na ulasku u 59. minut. Nakon toga isključen je Zvonimir Srna, a poslednji pokušaj Edina Klisa takođe je zaustavio srpski reprezentativni golman. Zanimljivo, mađarski vicešampioni do prvog vođstva stigli u pretposlednjem minutu, a na kraju su slavili rezultatom 30:32. Sedam golova postigao je Omar Jahija, a po pet su dodali Rasmus Lauge, Manuel Štrlek i Kentan Mae. Vladimir Cupara je upisao 10 odbrana. Kod PPD Zagreba osam golova je dao Ivan Čupić, a šest puta u strelce se upisao Zvonimir Srna. Dino Slavić imao je tri, a Aljaž Panjtar 11 odbrana.

PPD Zagreb – Telekom Vesprem 30:32 (19:13)

SC Višnjik: 2 450 gledalaca

Sudije: Boris Mandak (Slovačka) i Mario Rudinski (Slovačka)

SEHA delegati: Jovan Popadić (Srbija) i Siniša Rudić (Hrvatska)

PPD Zagreb: Slavić 3 odbrane, Panjtar 11 odbrana; Ćavar, Faljić, Klarica 4, Gojun, Srna 6, Klis 3, Musa 3, Sirotić, Matanović, Čupić 8, Dibirov 4, Dodić, Leimeter 1, Grahovac 1

Telekom Vesprem: Corrales, Cupara 10 odbrana; Yahia 7, Nenadić 3, Nilsson 1, Ligetvari, Lauge 5, Štrlek 5, Lukacs, Blagotinšek, Mahe 5, Yehia, Ilić, Pechmalbec 2, Vailupau 4, Sipos