Farska Ostrva slavila protiv Srbije – Crna Gora u triler završnici izgubila od Islanda!

1
207

U prvom meču razigravanja od 9. do 16. mesta na Evropskom prvenstvu u Crnoj Gori kadeti Srbije su pretrpeli poraz od Farskih Ostrva 24:29 (15:14). Više od pedeset minuta utakmica je obilovala neizvesnošću, da bi u samoj završnici selekcija Farskih Ostrva prvi put uspela da stekne prednost veću od dva gola, a zatim i reši meč u svoju korist. Izabranike Aleksandra Brkovića danas od 14:00 časova čeka novi izazov, a rival je Francuska koja je u odigrala nerešeno sa Slovenijom 25:25. Najefikasniji u redovima Srbije bio je Vukašin Antonijević sa šest golova, a pratili su ga Radan Kovačević sa četiri i Đorđe Draško sa tri postignuta pogotka. Za igrača utakmice u našoj selekciji proglašen je Vukašin Antonijević.

Hrvatska muška kadetska reprezentacija poražena je od Nemačke 26:34, u 1. kolu glavne grupe Evropskog prvenstva u Crnoj Gori i tako je propustila poslednju priliku da se eventualno domogne polufinala. Već u otvaranju utakmice, Nemačka je vrlo odlučno krenula. I nakon nešto više od 4 minuta imala 1:4. To im je donelo dozu više samopuzdanja jer i za njih je to bio meč na sve ili ništa jer su u drugi krug ušli bez bodova. Za razliku od Hrvatske, nemački mladi rukometaši pogađali su u serijama. Tako su u 7. minutu imali 2:6 pa u 12. minutu plus četiri, 4:8. Hrvatska je uhvatila dobar ritam nakon toga i u 17. minutu došla na minus dva (8:10). Nažalost, kraj poluvremena opet je bio loš i Nemačka je nizom od 1:4 osigurala miran odlazak na odmor (11:17). Hrvatska je u prvom delu primila čak 17 golova, a time se definitivno teško može do velikog rezultata. Bilo je to jako teško stići u nastavku, posebno stoga jer je odbrana Nemačke bila izuzetno brza na nogama, agresivna, s vrlo dobrim golmanom. I nijednog trenutka nije dopustila mladim rukometašima Hrvatske da se spuste ispod pet golova zaostatka. Na ulasku u poslednjih deset minuta otišli su Nemci na plus deset i tu je bio kraj hrvatskog sna u preokret i polufinale. Najveća prednost Nemačke bila je 11 razlike. Završilo se s plus 8, ali je to slaba uteha za mlade Hrvate, jer su propustili poslednju priliku za ulazak u krug onih koji će odlučivati o medaljama. Po pet golova dali su Gabijel Bartolić i Toni Živković koji je izabran za igrača utakmice. Kod Nemačke najbolji David More s 10 golova.

Crna Gora je stala na korak od senzacionalne pobede protiv Islanda koja bi praktično donela i ostvarenje cilja – opstanak u A diviziji evropskog rukometa. U prvom meču u razigravanju za plasman od 9. do 16. mesta, Island je slavio minimalnu pobedu (30:29), iako je reprezentacija Crne Gore posle 60 minuta velike borbe u dvorani „Verde“ zaslužila makar bod. Božo Vujović i saigrači su sjajno krenuli, u 6. minutu vodili su 4:0, u 11. je bilo 8:2 nakon gola Radovanovića. Premović je u 18. minutu pogodio za 13:6. Island je ipak, do velikog odmora zaostatak smanjio na samo gol – 16:15. „Ribari“ su preokrenuli na početku drugog poluvremena, ali su se Crnogorci ponovo vratili i dva i po minuta pre kraja poveli 29:27, nakon gola Premovića. Do kraja meča mreža Islanda se međutim, nije zatresla, pa je protivnik sa tri vezana gola došao do pobede. Po isteku 60. minuta, Premović je iz deveterca pogodio okvir gola, čime je propuštena i poslednja prilika da se dođe makar do boda. Radoš Premović je proglašen za najboljeg igrača u timu Crne Gore sa osam golova, dok su Andrija Radovanović, Andrej Dobrković i Mirko Latković postigli po pet. Kod Islanđana po 6 golova su postigli Kjartan Tor Juliuson i Vidar Ernir Reimarson.