Đerdap posle dužeg “posta” slavio pred domaćom publikom!

0
112

U SRC „Jezero“ u Kladovu odigrano je 9. kolo Druge lige „Istok“ između domaće ekipe „Đerdap“ i „Borsko Jezero“. Sestre bliznakinje Maksimović koje su delile pravdu na meču nisu imale puno posla obzirom da su se domaći rukometaši „naoštrili“ i ubeležili tek drugu pobedu iz 9 odigranih mečeva.

Rezultat 32:17 (17:8) i nije bio toliko bitan obzirom da je primarni cilj da se novoformirana ekipa „Đerdap“ upozna i sledeće sezone ako se ukaže prilika uđe u borbu za viši rang takmičenja.

Trener ekipe Zoran Nikolić zahtevao je od svojih igrača da „uvežbavaju“ akcije koje su „prolazile“ pored mladih momaka iz Bora pred kojima je blistava budućnost ako nastave u ovom tempu. Utakmicu je otvorio Stefan Nikolić koji je ove polusezone sa Milošem Jovanovićem stigao u Kladovo da pomogne ekipi da dođe do što povoljnijih rezultata. Već u 4. minutu rezultat je bio izjednačen da bi domaći napravili seriju i odlepili se na +6. Poluvreme je zatvorio Miloš Jovanović koji je pogodio u zadnjim sekundama prvog dela i „zatvorio“ prvo pluvreme sa 3 pogotka. U drugom delu istakao se i Miroslav Andrić, takođe novo pojačanje ove vrlo mlade ekipe sa ukupno 5 pogodaka da bi već u 40. minutu napustio teren iskusni bek i pružio šansu mlađim igračima.

Drugi deo Borani su pokušavali da poremete igru domaćih ali u tome nisu uspeli jer su rukometaši Đerdapa držali čvrstu odbranu što je pomoglo sjajnom golmanu Božidaru Stojanoviću da „skine“ 10ak šuteva.

Najefikasniji na meču bio je Miloš Jovanović koji je pogađao 7 puta, pratili su ga već pomenuti Miroslav Andrić sa 5, kapiten ekipe Marko Savić takođe sa 5 i sa 3 pogodaka Dejan Točaković, Lazar Barbatesković i Miloš Točaković. Za igrača utakmice proglašen je sjajni Milan Barbulović iz ekipe Borskog Jezera koji je najviše namučio golmane domaće ekipe te pogađao 6 puta.

Pored ove utakmice, koplja su ukrstili Majdanpek i Rembas gde su domaći slavili rezultatom 40:10 u Rudnoj Glavi.