Podravka Vegeta odigrala prijateljske utakmice protiv Dunajvaroša!

0
170

Rukometašice Podravke Vegete su doputovale do pet sati udaljenog Dunaujvaroša gde su u popodnevnim satima odigrale drugu po redu pripremnu utakmicu. Podsetimo, ekipa je u trećem nedelju priprema za koji su bile zakazane i dve utakmice s domaćinom iz Mađarske.

Bila je to još jedna odlična priprema za početak takmičarske sezone. Obe ekipe su pokazale karakter na terenu od prvog do poslednjeg minuta. Trener Željko Babić je ponovo imao priliku da izrotira sve igračice koje su mu na raspolaganju. Iako su podravkašice utakmicu otvorile vođstvom te je do 10. minuta rezultat bio izjednačen, nametnula se mađarska ekipa u nastavku, a pripomogle su im i tehničke greške koje su iskusno iskoristile, akumulirale prednost i na isteku 30. minuta, semafor je označio prednost domaćoj ekipi od četiri gola i rezultat 16:12.

Drugo poluvreme su odabranice Željka Babića ubacile u višu brzinu. U prvih deset minuta mađarska ekipa je još držala ritam iz prvog dela, ali nakon toga koriste i Podravkašice svoje prilike i polako smanjuju rezultatski zaostatak. Minut do kraja propustile su priliku za izjednačenje te je u poslednjim sekundama domaća ekipa poentirala za konačan rezultat 27:25.

Ponovno je bila raspoložena Guskić koja je pogodila šest puta, Barišić i Stelmak po četiri, a Šenvald i Turk po tri puta. Zadravec, Vuković, Kalaus, Pandža i Vuljak su postigle po jedan gol dok je golmanka Antonia Tucaković upisala ukupno 11 odbrana.

U drugoj utakmici Podravka Vegeta je slavila pobedu rezultatom 35:36.