PPD Zagreb završio učešće u EHF Ligi šampiona: Sledeća stanica – F4 SEHA Gazprom lige!

0
212

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb porazom od Vardara u Skoplju završili su svoj ovogodišnji nastup u sklopu EHF Lige šampiona.

Nakon što su pre nedelju dana bili poraženi u zagrebačkoj Areni rezultatom 18:27, najbolji hrvatski rukometaši kapitulirali su i u sportskoj dvorani Jane Sandanski u revanš utakmici osmine finala najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi.

Aktealni osvajači SEHA Gazprom lige u drugoj utakmici su slavili rezultatom 32:30 (19:13).

U odnosu na zagrebački poraz trener PPD Zagreba Branko Tamše napravio je jednu izmenu u sastavu. Zbog lakše povrede na tribine se preselio Aleks Vlah, dok se nakon dugo vremena u sastav vratio rekonvalescent Josip Ereš.

Utakmicu su s tribina odgledali treći golman Stipe Purić i Aleks Vlah, dok su u Zagrebu ostali Filip Vistorop i Artur Karvatski, kao i povređeni Arian Jović, Josip Vekić i Leon Šušnja.

Španski strateg na klupi Vardara Roberto Garcia Parrondo takođe je napravio jednu izmenu u odnosu na pobedu svoje ekipe u Zagrebu.

Umesto mladog Popovskog u sastav se vratio prekaljeni veteran i takođe rekonvalescent Sergei Gorbok.

Pred više od pet hiljada izuzetno glasnih navijača u sportskoj dvorani Jane Sandanski Vardar je krenuo furiozno.

Na krilima raspucanog Ivana Čupića domaći su odmah poveli, a nakon samo pet minuta igre stigli i do vođstva 5:2.

Bivši hrvatski reprezentativac u uvodnih je deset minuta postigao je četiri pogotka, a trener najboljeg hrvatskog kluba Branko Tamše pozvao je prvi tajm aut u 10. minutu pri zaostatku svoje ekipe od 7:4.

Igor Karačić u 14. minutu pogađa za 10:6 što je bilo prvi put da je Vardar imao četverostruku prednost na ovoj utakmici.

Koliko je Vardar jak svedoči i činjenica da je trener Parrondo u 17. minutu promenio kompletnu šestorku u polju, a odmah potom Ivan Čupić je s linije sedam metara pogodio za 12:7.

Prvih +6 videli smo u 19. minutu, nakon što je Staš Skube sjajno proigrao Danila Shishkareva koji s desnog krila pogađa pored nemoćnog Kastelica.

Do kraja prvog poluvremena zagrepčani nisu uspeli da smanje taj zaostatak, pa su gledaoci otišli po osveženje pri vođstvu domaće ekipe rezultatom 19:13.

Početak nastavka umnogome je izgledao i na početak same utakmice.

Domaćin je opet preko Čupića dolazio do lakih pogodaka, dok je s druge strane uzvraćao kapiten Zlatko Horvat.

U 40. minutu upravo je Horvat s linije sedam metara pogodio za smanjenje vođstva na 23:19, a dva minuta kasnije nakon asistencije Josipa Vekića s linije šest metara poentirao je i Burić za -3.

Uvidevši da mu se odbrana malo opustila trener domaćih Parrondo pozvao je minut predaha u 45. minutu.

U 50. minutu iz kontre je pogodio Tin Kontrec i Zagreb je stigao na samo minus 2 (29:27), a minimalni zaostatak napad kasnije, nakon što je Ristanović odbranio šut Borozanu, donosi novim golom Luka Mrakovčić.

U 54. minutu, pri vođstvu Vardara 30:28, trener Branko Tamše pozvao je i svoj drugi tajm aut.

U 57. minutu nezaustavljivi Zlatko Horvat pogodio je s pozicije desnog beka za prvo izjednačenje na utakmici. Rezultat na semaforu je glasio 30:30.

Potom su isključeni Matej Hrstić i Tin Kontrec, a domaćin je znao da iskoristi završnicu s dva čoveka više.

Na kraju pobeda Vardara rezultatom 32:30.

Najbolji u redovima PPD Zagreba bio je kapiten Horvat s čak 11 pogodaka, dok je pet dodao Senjamin Burić.

Kod domaćina najraspoloženiji je bio Ivan Čupić s devet golova, dok je četiri postigao Timur Dibirov.

A sada sledi Final Four SEHA Gazprom lige…

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb je utakmica polufinala SEHA Gazprom lige.

Na osmom završnom turniru regionalnog takmičenja najbolji hrvatski rukometaši odmeritće snage s drugim hrvatskim predstavnikom – našičkim Nexeom.

Polufinalna utakmica dva hrvatska kluba na rasporedu je u utorak 2. aprila u beloruskom Brestu gde se turnir i održava. Početak utakmice predviđen je za 17:30 (lokalno vrijeme).

U drugom polufinalu sastaju se domaćin Meshkov Brest i Vardar.

Vardar – PPD Zagreb 32:30

SC Jane Sandanski: 5 000 gledalaca

Sudije: Jesper Kirkholm Madsen i Henrik Mortensen (Danska)

Delegat: Sotiris Migas (Grčka)

Vardar: Ghedbane 5 odbrana, Milosavljev; Stoilov 1, Kristopans 1, Ferreira, Dissinger 1, Karačić 3, Skube 2, Kalarash 2, Čupić 9(5), Dibirov 4, Gorbok 2, Shishkarev 2, Borozan 2, Vojvodić 1, Kiselev 2

PPD Zagreb: Ristanović 2 odbrane, Kastelic 3 odbrane; Ereš, Mrakovčić 3, Božić Pavletić 2, Kontrec 1, Burić 5, Sršen 3, Horvat 11(6), Potočnik 2, Jotić, Ravnić, Mandić, Hrstić 1, Bičanić 2, Vekić