Retrospektiva 16. kola Super B lige “Sever – Centar”

0
34

Crvenka – SC Voždovac 2012

U prvom delu prvenstva ove dve ekipe odigrale su utakmicu sa nerešenim ishodom u Beogradu. Ovoga puta Crvenka je pokazala da je bila željnija pobede te je na svoj terenu slavila rezulatom 28:26 (18:13). Od samog početka, domaćin je nametnuo svoj ritam koji je održavao sve do kraja utakmice što je rezultovalo pobedom na domaćem terenu. Kapiten Ognjen Radonjić koji je pogađao 10 puta mrežu beogradske ekipe proglašen je i za igrača utakmice. Kod Voždovčana Milojko Jeftović je pravio probleme domaćinu postigavši 8 golova.

Proleter – Jugović

Favorizovana ekipa Proletera iz Zrenjanina je u „Kristalnoj dvorani“ slavila protiv Kaćkog Jugovića rezultatom 30:22 (13:11). U prvom poluvremenu vodila se vrlo izjednačena igra da da bi u drugom delu igre Zrenjaninci polako povećavali prednost koja je na kraju porasla na +8. Najefikasniji i igrač utakmice bio je Momir Rnić sa 12 pogodaka gde mu je ovo već 120. gol u prvenstvu što ga kotira na prvoj poziciji liste strelaca.

Požarevac – Mačva

U sportskoj hali u Požarevcu odigran je vrlo zanimljiv meč gde su ekipe podelile bodove. Rezultat 32:32 (14:15) malo ko je očekivao jer Požarevljani mnogo bolje igraju rukomet na svom terenu. Momci iz Bogatića došli su samo sa jednim ciljom a to je bila pobeda koju su u poslednjem minutu Požarevljani pretvorili u „X“. Bojan Stefanović sa 11 golova bio je najefikasniji na utakmici gd mreža „Lisica“ nije mirovala. Za igrača utakmice proglašen je Miroslav Jovanovski iz ekipe Mačve koji je pogađao 6 puta.

Morava – Jedinstvo

Rukometaši Morave slavili su u Velikoj Plani protiv ekipe iz Novog Bečeja rezultatom 35:32 (14:15). U toku prvog dela utakmice igra je bila vrlo izjednačena da bi u drugom delu Morava dodala gas i napravila veliki korak koji je vodio ka pobedi. Na kraju Bečejci su smanjili rezultatski zaostatak ali nisu mogli do pobede u Velikoj Plani. Najefikasniji na utakmici bio je Vladimir Antonović iz gostujuće ekipe koji je pogađao mrežu domaćina 9 puta a za igrača utakmice proglašen je igra Morave Miloš Simić sa 8 pogodaka. Pratili su ga Veljko Džamić sa 7 i Vladimir Antić sa 6 pogodaka.

Kolubara – Loznica

Kolubara je u Lazarevcu zasluženo slavila protiv znatno slabije ekipe Loznice rezultatom 30:24 (17:11). U prvom poluvremenu Lozničani su imali veliki problem u napadu gde su postigli 11 golova dok su domaći bili mnogo efikasniji. Vukašin Vujošević je bio najefikasniji na meču sa 9 pogodaka a za igrača utakmice proglašen je Aleksa Živković koji je pogodio samo 2 puta. Kod gostiju najviše šuta pogodio je Marko Perović (6).

Vrbas Petrol – Lavovi BP

U sportskoj hali „Drago Jovović“ u Vrbasu odigrana jeutakmice 16. kola između dve vrlo kvalitetne ekipe. Pobedu je odneo domaćin rezultatom 33:23 (17:12). Od samog početka Vrbašani su pokazali da i dalje žele Superligu iako zaostaju 3 boda za Zrenjaninskim Proleterom. Utakmica je bila u egalu do 16. minuta a onda su domaći igrači dodali gas i naglo promenili ritam što Lavovi BP nisu mogli da isprate. +5 na poluvremenu je rezultat koji su domaći zaslužili. U drugi deo ušlo se mnogo ažurnije gde je razlika rasla do +10 i smnjival se na +6. Pečat na ovu utakmicu stavio je Mirko Klasan i Vrbašani su apslutno zasluženo slavili na domćem terenu.