Od Sloge do Sloge: Rukometaši Crvene Zvezde ubeležili pobedu posle 10 utakmica!

0
41

Rukometaši Crvene zvezde zabeležili su prvu pobedu u prolećnom delu sezone, u Požegi nad domaćom Slogom – 30:22 (15:9).

Upravo je protiv Sloge Zvezda poslednji put zabeležila pobedu, 30. novembra 2018. godine u Šumicama. Od Sloge do Sloge, punih 10 utakmica i četiri meseca crveno-beli su čekali novu pobedu.

Do sredine prvog poluvremena videli smo igru gol za gol, izjednačenu borbu, koju je pratio i egal rezultat, 6:6. Usledila je serija Crvene zvezde koja je promenila tok meča i ispostaviće se otvorila put do pobede. Za 10 minuta Zvezda je postigla 6 golova, povela 7:13 i sa istom razlikom i otišla na odmor između dva poluvremena, 9:15.

U drugom poluvremenu, Zvezda je kontrolisala situaciju na parketu, imala sigurnu prednost i prvi put do osam golova prednosti došla u 50. minutu golom Ivana Horvata, (16:24). Maksimalnu razliku je održavala do kraja susreta, a konačan rezultat postavio je Matija Nikolić za 22:30, šestu pobedu u Superligi, prvu nakon deset utakmica i četiri meseca.

Najefikasniji je bio Duško Hercegovac sa 6 golova, Petar Bugarinović, Petar Panić i Nikola Nikolić su postigli po 4, Ivan Rajičević, Ivan Horvat i Matija Nikolić po 3.

Vredi istaći grupu mališana koji su ponovo došli da podrže svoj klub i svih 60 minuta navijali i bodrili crveno-bele.

Već u petak, od 18 časova u „Šumicama“, Zvezda u poslednjem kolu dočekuje Šamot, a zatim sledi plej aut.

Sloga – Crvena zvezda 22:30 (9:15)

Požega, dvorana: Hala sportova. Gledalaca: 300. Sudije: Boban Blagojević i Branislav Đokić (Jagodina). Sedmerci: Sloga 2 (1), Crvena zvezda 3 (2). Isključenja: Sloga 2 minuta.

SLOGA: Ćeranić, Popadić, Jovanović 2, Ilić 5, Stevanović 2, Aleksić, Filipović, Pavlović 3. Marjanović 2, Živanović 2, Gavrilović, Stanković 1, Davidović, Pavić 4, Dimitrijević, Mićović 1. Trener: Rade Devedžić

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Horvat 3, M.Nikolić 3, N.Nikolić 4, Tufegdžić 2, Ljubojević, Ljubenović, Bugarinović 4, Panić 4, Hercegovac 6, Popović 1, Rajičević 3, Majes. Trener: Anton Bukilić