“Ćurani” nadjačali ekipu Aleksinca

0
244

U sportskoj hali “JASSA” pred 80ak gledalaca odigrano je treće kolo Prve rukometne lige “Istok” gde je Jagodina zasluženo osvojila nova 2 boda rezultatom 28:25 (14:11).

U prvom poluvremenu su Jagodinci pokazali da im je stalo do pobede jakom igrom kako u odbrani tako i u napadu. Utakmicu je otvorio Marko Zlatanović iz gostujućeg sastava. Prva ozbiljnija razlika bila je u 26. minutu gde je Marko Stojanović uputio precizan šut i postigao gol pa je 4 minuta kasnije prvi period završen rezultatom 14:11 za domaći tim.

Drugo poluvreme efikasnije nego prvo, novajlija u Jagodini, Mihajlo Stevović upućuje vrlo jak šut što golman iz gostujuće ekipe Marko Milosavljević koji je do skoro branio boje Bele Palanke nije mogao da odbrani. Strateg domaćeg sastava Igor Matić je već na početku 40. minuta dao šansu mlađim igračima što su oni iskoristili na najbolji mogući način. U 55. minutu ekipa Aleksinca se probudila i sa 28:21 smanjila na krajnji rezultat 28:25.

Sudije na meču su bile iz Leskovca, Danijel Stanković i Marjan Stefanović dok je delegat bio Dejan Milenković iz Jagodine.

“Ćurani” će sledeće kolo otputovati u Boljevac gde se očekuje vrlo teška utakmica dok će Aleksinac ugostiti Bujanovačku Hebu.

RK Jagodina:

Radisavljević (G), Barjaktarević 4, Miletić, Matić 4, Stojanović 4, Stanojević 9, Đorđević, Jovanović, Nikolić, Stevović 1, Gvozdenović 2, Jovanović 1, Jovanović, Avramović 3, Blagojević (G)

Trener: Igor Matić

RK Aleksinac:

Nisić 2, Ristić 2, Dušanić 1, Stojanović, Trivunac 2, Stevanović 2, Milosavljević (G), Zlatanović 5, Mitrović (G), Stojanović 11

Trener: Stošić Vladan

Sedmerci: Jagodina (4-4), Aleksinac (6-5)

Isključenja: Jagodina 16 minuta (Barjaktarević 1, Miletić 1, Matić 1, Stevović 3, Gvozdenović 1, Avramović 1), Aleksinac 14 minuta (Ristić 2, Dušanić 1, Trivunac 1, Stevanović 2, Stojanović 1)