Slovenija porazila Meksiko – Hrvatska prejaka za Kazahstan!

0
113

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija na dominantan i jako uverljiv način otvorila je Svetsko prvenstvo u Sloveniji. U 1. kolu grupe G, Hrvatska je lako pobedila Kazahstan 36:15.

Već od samog starta videla se razlika u kvalitetu tih reprezentacija. Kazahstan je utakmicu počeo s 10 igračica i 2 golmanke pa je tako ostao bez neke velike mogućnosti za rotaciju. Hrvatska je sjajno počela. Već nakon desetak minuta igre, bilo je pet golova razlike za reprezentaciju Hrvatske (6:1).

Kazahstan nije mogao ni u jednom segmentu igre da parira devojkama koje vodi Adrijana Prosenjak. Prednost reprezentacije Hrvatske stalno je rasla, da bi na poluvremenu iznosila 18:6. Posebno raspoložene u prvom delu bile su Bruna Zrnić koja je postila 6 golova i Mia Brkić koja se 5 puta upisala u strelce.

U drugom delu selektorka je promenila celu postavu. U igri se međutim ništa nije promenilo. Prednost Hrvatske rasla je iz minuta u minut. Prvi put razlika od 20 golova stvorena je na ulasku u poslednjih deset minuta. Konačnih 36:15, potvrda je velike razlike u kvalitetu rukometašica Hrvatske i Kazahstana. Reprezentacija Hrvatske je imala 75 posto realizacije, a protivnice skromnih 44 posto.

Po šest golova dale su Mia Brkić, iz 6 pokušaja pa je izabrana za igračicu utakmice i Bruna Zrnić koja je imala jedan promašaj. Ali igrala je samo prvih 30 minuta. Kod Kazahstana po 6 golova Zlata Zvjagina i Žanerke Seitkasim.

Crna Gora je porazom počela nastup na Svetskom prvenstvu za igračice do 20 godina u Sloveniji – Danska je slavila 24:20 (12:11).

Izabranice trenera Igora Markovića uprkos porazu, ostavile su dobar utisak protiv favorizovanog protivnika i pokazale da bi u mečevima protiv Argentine i Italije, mogle da se uključe u borbu za plasman u glavnu rundu.

Nađa Kadović i Sara Gugač bile su najefikasnije sa po pet golova, dok je Gordana Marsenić četiri puta zatresla protivničku mrežu.

Po dva pogotka postigle su Ana Radović i Anastasija Marsenić, a u strelce su se još upisale Andrijana Popović i Anastasija Krivokapić.

U selekciji Danske najefikasnija je bila Maria Berger Vierzba sa 7 golova.

U Grupi F domaćin Slovenija zabeležila je rutinsku pobedu protiv Meksika 37:18. Najefikasnija je bila Erin Novak sa 10 golova dok je u selekciji Meksika najefikasnija bila Dženifer Verdugo Vehar sa 5 golova.