Državno prvenstvo M14 – Vojvodina šampion!

0
192

RK Vojvodina pobednik je Državnog prvenstva M14. Ekipa iz Novog Sada savladala je u finalu ekipu RK Potisje Pleteks rezultatom 23:20 (13:10) i osvojila pehar namenjen šampionu Srbije. Bronzanu medalju osvojila je ekipa RK Hajduk Beška nakon što je u meču za treće mesto pobedila RK Partizan rezultatom 24:15 (14:5). Za najkorisnijeg igrača Državnog prvenstva M14 proglašen je Đorđe Draško iz RK Vojvodina, a priznanje mu je uručio šef kabineta predsednika opštine Inđija, Nemanja Milojević.
Na osnovu ocena Takmičarske komisije Rukometnog saveza Srbije u idealnom sastavu Državnog prvenstva M14 našli su se sledeći igrači:

Golman: DAVID TOT MELJKUTI – RK POTISJE PLETEKS
Levo krilo: STEFAN LEPIR – RK POTISJE PLETEKS
Levi bek: NENAD ČAVIĆ – RK HAJDUK BEŠKA
Srednji bek: ANDREJ JOVANOVIĆ – RK NOVI BEOGRAD
Desni bek: ALEKSA RADENKOVIĆ – RK VOJVODINA
Desno krilo: VELjKO PAVLOVIĆ – RK VOJVODINA
Pivotmen: ANDRIJA STANKOV – RK PARTIZAN

Trećeplasiranoj ekipi, RK Hajduk Beška pehar i medalje je uručio Milomir Dubravac, predstavnik Takmičarske komisije Rukometnog saveza Srbije.
Drugoplasiranoj ekipi, RK Potisje Pleteks pehar i medalje je uručio Rajko Prodanović, generalni sekretar Rukometnog saveza Vojvodine.
Prvoplasiranoj ekipi, RK Vojvodina, pehar i medalje je uručio šef kabineta predsednika opštine Inđija, Nemanja Milojević.

KOMPLETNI REZULTATI FINALNOG DANA TAKMIČENJA:

Meč za 11. mesto: SMEDEREVO – ARILjE 10:0
Meč za 9. mesto: DUBOČICA 54 – ŠAMOT 65 21:27 (14:15)
Meč za 7. mesto: METALOPLASTIKA 2021 – RADNIČKI 23:20 (11:10)
Meč za 5. mesto: NOVI BEOGRAD – ZEMUN 29:23 (17:10)
Meč za 3. mesto: PARTIZAN – HAJDUK BEŠKA 15:24 (5:14)
FINALE: POTISJE PLETEKS – VOJVODINA 20:23 (10:13)

KONAČAN PLASMAN DRŽAVNOG PRVENSTVA M 14:

  1. mesto – RK VOJVODINA – Novi Sad
    2. mesto: RK POTISJE PLETEKS – Ada
    3. mesto: RK HAJDUK BEŠKA – Beška
    4. mesto: RK PARTIZAN – Beograd
    5. mesto: RK NOVI BEOGRAD – Novi Beograd
    6. mesto: ORK ZEMUN – Zemun
    7. mesto: SRU METALOPLASTIKA 2021 – Klenak
    8. mesto: RK RADNIČKI – Obrenovac
    9. mesto: ORK ŠAMOT 65 – Aranđelovac
    10. mesto: RK DUBOČICA 54 – Leskovac
    11. mesto: RK SMEDEREVO – Smederevo
    12. mesto: RK ARILJE – Arilje

PRATITE NAS:

  • tik-tok

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име