Retrospektiva 15. kola Super B lige – “Sever – Centar”

0
44

Jugović – Crvenka

„Vojvođanski derbi“ odigran je u „Hramu“ gde su snage odmerile ekipe Kaćkog Jugovića i Crvenke iz istoimenog mesta. Jugović je ovoga puta slavio rezulatom 23:20 (13:10) dok je u prvom delu Crvenka u Crvenki odnela bodove. Već na polovini prvog poluvremena videlo se da Jugović više želi pobedu i da su mnogo odlučniji nego igrači Crvenke. Drugi deo igre Jugović se „odlepio“ na +5 ali Crvenka je brzim kontrama i vrlo ofanzivnom igrom „na sve ili ništa“ smanjila rezultatski zaostatak i poražena u Kaću. Najeveće probleme Jugoviću pravio je Milan Bošković sa 10 golova dok je za igrača utakmice proglašen igrač iz domaće ekipe Balša Stevović koji je pogađao 5 puta.

Mačva – Proleter

Rukometaši ORK „Mačva“ savladali su u Bogatiću prvoplasiranu ekipu Super B rukometne lige Srbije – Sever Centar, RK „Proleter“ iz Zrenjanina, rezultatom 23:22. Junak utakmice, Branko Džigurski, neverovatnim odbranama u prelomnim trenucima sprečio je lidera da odnese bodove iz Mačve i zasluženo proglašen igračem utakmice. Prvih šest minuta meča pripali su gostima, koji su bolje otvorili utakmicu i do tada stvorili vođstvo od tri gola. Prvi pogodak za Mačvane postigao je ubrzo Milan Zarin, ali su Vojvođani nastavili da „cepaju“ mrežu protivnika, preko Dimitrića i Rnića. Pokrenule su se „Lisice“, uz sjajnu podršku sa tribina, prvo preko Pavlovića, sa levog krila, a potom se u strelce upisao i Jovanovski (6:3). Džigurski zatim beleži nekoliko sjajnih odbrana, što je pokrenulo saigrače i do sredine prvog poluvremena mačvanski rukometaši, golovima Radulovića sa pola terena, stižu do egala. U 16. minutu prvo vođstvo domaćinu donosi Knežević (8:7), a do kraja prvog dela igre Mačvani uspevaju da zaustave napad Proletera. Stigli su domaći do dva gola prednosti preko Jevđenovića, ali je onda Kanižaj vratio goste u igru. Rezultat se „klackao“ do 30. minuta, a Dragićević je golom pre zvuka sirene poslao ekipe na odmor sa prednošću za ORK „Mačva“ (14:12). Zrenjaninci su brzo izjednačili u nastavku, ali su i domaći rukometaši podjednako tresli mrežu protivnika. Do ponovnog vođstva gosti su došli preko Rnića u 39. minutu, a tri minuta kasnje dva gola prednosti doneo im je Barjaktarović (16:18). Držao je Proleter vođstvo do 50. minuta, kada crveno-crni dolaze do novog izjednačenja (20:20). Pet minuta igre potom proteklo je bez pogodaka, a Rnić zatim donosi novu prednost svom timu, sa dva uzastopna gola, pa se činilo da će gosti vratiti Mačvanima za poraz nanet u prvom delu sezone. Možda i najuzbudljiviju završnicu meča videla je publika u Sportskoj hali u Bogatiću. Nikola Radojičić zamenio je Džigurskog na golu, a prava bitka protiv sjajne ekipe iz Zrenjanina vodila se i u finišu. Minut pre kraja mačvanski rukometaši izjednačili su rezultat sa liderom i u poslednjih šezdeset sekundi preko Kneževića rešili meč u svoju korist. Mladi Radojičić sačuvao je mrežu svog tima sa zvucima sirene, čime su Mačvani overili nova dva boda na tabeli. Po pet kaznenih udaraca za oba tima dosudili su arbitri Nenadić i Stefanović, od kojih su gosti imali maksimalan učinak, a Mačvani nijedan nisu realizovali. Posle ovog trijumfa rukometaši ORK “Mačva” osamili su se na trećoj poziciji u prvenstvu, sa 20 bodova. Nakon odigranog 15.kola RK “Proleter” i dalje je na čelu tabele Super B rukometne lige Srbije, sa 24 boda.

SC Voždovac 2012 – Morava

Rukometaši Voždovca koji su u prvom delu odigrali nerešeno sa ekipom Morave u Velikoj Plani došli su do pobede pobedivši ovu ekipu 42:35 (24:15). Rukometašima Morave ove sezone teško padaju gostovanja što govori ovaj rezultat. Krenuli su vrlo ofanzivno, kontrama i polukontrama razbijali su Beograđani odbranu Morave koja je odigrala prvo poluvreme vrlo loše što govori rezultat i razlika +9 za Voždovac. U drugom delu gosti su se razbudili i uspeli da smanje prednost Voždovčana. Stefan Turudić rešetao je odranu golmana gostujuće ekipe čak 10 puta gde je proglašen za igrača utakmice. Po 8 su ubeležili Đorđe Kandić i Jovan Jovanović. Kod gostiju Miloš Simić je pogađao 9 puta.

Jedinstvo – Kolubara

Velika Borba se nastavlja u “donjem” domu. Jedinstvo koje je igralo u prvom delu prvenstva promenljivo sada je našlo svoj ritam i ubeležilo pobedu ni manje ni više nego protiv vrlo iskusne ekipe Kolubare iz Lazarevca. Trener Stanić konsolidovao je redove Novobečejaca što govori ovaj rezultat31:27 (16:14). U prvom poluvremenu obe ekipe igrale su gol za gol da bi se tek na +2 Jedinstvo odvojilo na samom kraju prvog dela igre. U drugom delu otišli su na +4, zatim na +8 da bi se meč na kraju završio razlikom koja je bila aktivna tokom većeg dela meča. Najefikasniji bio je igrač Kolubare Marko Radosavljević sa 9 pogodaka a za igrača utakmice proglašen je igrač Jedinstva Milan Labus sa 4 pogodaka.

Loznica – Vrbas Petrol

Rukometaši Loznice ozbiljno su namučili rukometaše iz Vrbasa koji su ponovo slavili protiv Lozničana. Ovoga puta rezultat je glasio 31:27 (15:13). Loznica igra zanimljiv rukomet u svom hramu rukometa “UFK Lagator” što su pokazali i ovoga puta. Vrbašani jesu došli po bodove ali nisu se predavali domaći što pokazuje krajnji rezultat. Nijednom domaći nisu došli do vođstva ali Vrbašani su morali uz dosta muke ovde da slave. Najefikasniji a pritom i igrač utakmice bio je Aleksa Skuban iz gostujuće ekipe sa 10 pogodaka a sa 7 ga je ispratio Ognjen Regodić. U domaćoj ekipi sjajni Miroljub Nikolić tresao je mrežu gostiju 7 puta, pratili su ga Marko Perović sa 6 i Aleksandar Jovanović sa 5.

Lavovi BP – Požarevac

U nedelju, 17.03.2019. u Bačkoj Palanci je odigrana utakmica 15. kola Super B lige Srbije grupa Sever-Centar, u kojoj je ekipa RK Lavovi BP ugostila ekipu MRK Požarevac. Posle dugo vremena Lavovi su konačno nastupili kompletni na jednoj prvenstvenoj utakmici. Međutim i sa druge strane se našla ekipa koja je konačno uspela da kompletira svoje redove, sastavljena o većeg broja vrlo iskusnih igrača, koji imaju mnogo sezona u Super A ligi iza sebe. Ipak Lavovi su mnogo teže od očekivanog uspeli da opravdaju ulogu favorita i da ostvare važnu pobedu, RK Lavovi BP – MRK Požarevac 31:30 (16:15). Početak utakmice nagoveštavao je mnogo lakši posao za domaćina. Lavovi su već u 10. minutu imali prednost 7:4 i nekoliko prilika da tu prednost uvećaju. Ubrzo bivaju kažnjeni za neiskorištene prilike i gosti dolaze sredinom poluvremena do izjednačenja. Lavovi imaju odgovor na nalet gostiju i u narednih 5 minuta stvaraju čak 4 gola prednosti. Međutim ponovo dolazi do opuštanja i gosti izjednačuju. Domaći igrači po ko zna koji put za tili čas prave razliku od +3, i još brže svojim greškama vraćaju protivnika u život, tako da se na poluvreme odlazi sa minimalnom prednošću Lavova. U drugom poluvremenu je viđena slična slika, Lavovi u nekoliko navrata dolaze do prednosti od 5, pa čak i 6 golova (26:20 u 46. minutu). Međutim nikako nisu uspevali da utakmicu uvedu u mirnu završnicu. Gosti se ne predaju, i serijom od 6:0 dolaze do izjednačenja u 52. minutu. Od tog momenta počinje prava drama na terenu. gosti na 5 minuta pre kraja preko odličnog Marića (proglašen za igrača utakmice) stižu do minimalnog vođstva, ali Lavovi imaju odgovor i golovima Grubora i Miloševića okreću rezultat u svoju korist. Pivot gostiju, Karanović 2 minuta pre kraja još jednom izjednačava, da bi tačku na ovu utakmicu stavio Filip Grubor, golom u poslednjem minutu, za konačan rezultat koji je glasio RK Lavovi BP – MRK Požarevac 31:30 (16:15). U ekipi Lavova je najefikasniji bio Aleksa Đurković, a vrlo zapažen učinak je imao i golman Ćirović. Najefikasniji kod gostiju bio je Dušan Marić sa 9 pogodaka a sa 6 ga je ispratio Branko Karanović. Nakon ove pobede, Lavovi su iskoristili poraz vodećeg Proletera u Bogatiću i prišli na 3 boda zaostatka. U narednom kolu Lavove očekuje vrlo težak zadatak, da pokušaju da pobedom na izuzetno “vrućem“ terenu u Vrbasu ostanu u konkurenciji za sam vrh tabele. U prvom delu prvenstva Lavovi su nasvom terenu u vrlo dramatičnoj završnici uspeli da iščupaju bod protiv Vrbašana. Ta činjenica, kao i plasman ove dve ekipe na tabeli govori u prilog tome da će ovo biti izuzetno teška i neizvesna utakmica. Što se tiče Požarevljana, dočekaće mačvanske “lisice” koje se nalaze na 3. mestu Super B lige.