SEHA – Nexe ponovo porazilo Vardar!

0
299

Drugi put u dve nedelje rukometaši Nexea pobedili su Vardar 1961 u SEHA – Gazprom ligi. Nakon 25:24 u Skoplju, Nexe je u Našicama slavilo 28:25, i zaselo na vrh tabele grupe B. Nastavak je to pobedničkog niza našičke ekipe nakon Evropskog prvenstva.

Vardar je dobro otvorio utakmicu. I imao tri početna vođstva 0:1, 1:2, 2:3, a onda se budi domaći sastav i radi seriju od 4:0 te odlazi na 6:3. Vardar je u 8. minutu ostao bez Bakarija Dialoa koji je zbog grubog starta na Tomislavu Severecu dobio direktni crveni karton. Nexe je to iskoristilo i diglo svoju prednost na čak šest golova razlike. Izvrsni su u tom razdoblju bili Predarg Vejin i Halil Jaganjac. U prvom delu dali su 9 od 19 golova Nexea.

Bez Anta Gadže, Vardar je izgledao dosta neorganizovano. Tako je u prvih 30 minuta imao čak 12 izgubljenih lopti. Na odmor su odneli četiri, jer je David Davis na klupi pronašao igrača koji je imao rešenje za čvrstu i agresivnu odbranu Nexea. Bio je Joel Kuni Morales.

Velika borba vodila se u nastavku. Vardar nije potpisao predaju. Strpljivo su čekali svojih pet minuta. U 47. i 50., onda 55. minutu, došli su na samo gol zaostatka. Ali Nexe je izdržalo taj pritisak, između ostalog zahvaljujući i mladom Dominiku Kuzmanoviću koji je u drugom delu zaustavio šest napada gostiju. Na kraju su slavili 28:25, što je sjajno za njihovo samopouzdanje i veliki ispit koji ih u utorak čeka u Švedskoj protiv Savehofa u EHF Evropskoj ligi.

Sa sedam golova Halil Jaganjac bio je najučinkovitiji u domaćim redovima. Šest je dao Predrag Vejin. Kod gostiju prvo ime Joel Kuni Morales takođe sa sedam golova.

GLASANJE ZA NAJBOLJE POJEDINCE (SUPER B LIGA)