DELIRIJUM U ZAGREBU – PPD Zagreb porazio Pik Seged – Elverum umalo do boda protiv Kila!

0
186

Rukometaši PPD Zagreba pobedili su u 11. kolu grupe A, EHF Lige šampiona PIK Seged 26:24 i zadržali dobre šanse da prođu u nokaut fazu. To je prva pobeda Zagreba nad favorizovanim mađarskim sastavom nakon deset godina. Prvo poluvreme bilo je sigurno jedno do najboljih „Plinara“ u poslednjih nekoliko godina. Odbrana je savršeno funkcionisala. Bila je dovoljno agresivna i čvrsta, ali ne i gruba da bi bila kažnjavana isključenjima. Nakon početnog vođstva PIK Segeda, Zagrebaši su napravili niz od pet golova zaredom i pokazali da će to biti njihovo veče. Nakon prve četvrtine, PPD je imao plus pet (8:3). Iako su gosti u jednom trenutku  serijom 0:3, došli na minus dva, Zagreb nije posustao. Vrlo brzo vratio je to na četiri razlike, najviše zahvaljujući sjajno raspoloženom Sandru Obranoviću koji je imao učinak 4 od 4 u prvih 30 minuta. Četiri gola viška Zagreb je uspeo da održi do kraja prvog poluvremena 14:10. Pritom je imao realizaciju od 64 posto, uz samo 2 odbrane golmana. PIK Seged je odlučnije, puno aktivnije ušao u nastavak. Zagreb se jako mučio, jer je stala realizacija s bekovskih pozicija. Ali nije posustao. Čak ni u trenucima kad je na golu mađarskog sastava briljirao Mirko Alilović ili kad je na minus dva promašio dva sedmerca. Mađari su dugo pretili, nekoliko puta bili na samo gol zaostatka, ali je Zagreb pokazao karakter u najtežim trenucima i šest minuta pre kraja uspeo da dođe do tri gola prednosti. Uz Zvonimira Srnu u završnici se ponovo probudio Sandro Obranović, a na iskustvo je nekoliko golova postigao Ivan Čupić  i Zagreb je stigao do velike i izuzetno vredne pobede 26:24. Oni su bili i najbolji strelci Zagreba – Sandro 7, Ivan 6, Zvonimr 5. Kod PIK Segeda prvo ime Portugalac Migel Soareš Martins s pet golova. Nakon 11. kola PPD Zagreb se nalazi iznad crte s bodom više od Vardara, ali i istim brojem bodova kao i Elverum koji je poražen od Kila. Međusobni okršaj Vardara i PPD Zagreba sledeće srede mogao bi da bude odlučujući ko će proći u drugi krug takmičenja.

Rukometaši Barselone opravdali su ulogu favorita i slavili na gostovanju u Bukureštu protiv Dinama sa 35:30 u 11. kolu Grupe B u Ligi šampiona. Barselona je snažno počela meč i otvorila ga sa 5:1, ali je Dinamo Bukurešt uzvratio i brzo se vratio na minus jedan. Ipak, do kraja prvog dela tim iz Španije je diktirao tempo. Na poluvremenu su gosti imali 17:15. Barselona je dobro počela drugo poluvreme, Mem i Janc su za samo pet minuta vratili vođstvo na +5. Do kraja meča pokušaji Dinama nisu doneli rezultate i Barselona je upisala nova dva boda. Najefikasniji u sastavu Dinama iz Bukurešta bio je Mohamed Šebib sa devet golova, a Raul Kampos Nantes je postigao osam golova. Prvi strelac u timu Barselone bio je Dika Mem sa devet golova, a Hanijel Langaro postigao je sedam golova.

Rukometaši Elveruma zabeležili su peti uzastopni poraz u Ligi šampiona, pošto ih je nadigrao nemački velikan Kil (30:31). Norveški tim u prvom meču u novoj godini nije uspeo da stavi tačku na loše rezultate u evropskoj eliti i ozbiljno je doveo u pitanje svoje učešće u eliminacionoj fazi. Iako je Kil bio veliki favorit u ovom duelu, uz dosta znoja i golom Zarabeca u samom finišu stigao je do željene pobede za konačnih 30:31. Landin je imao težak zadatak. Kil je imao dva igrača manje, lopta je otišla na krilo ali Elverum nije mogao da poentira te je pobeda zasluženo pripala Nemcima. Sagosen je sa šest golova bio najprecizniji u nemačkoj ekipi, dok je za Elverum prvi strelac bio Johaneson sa osam golova.

GLASANJE ZA NAJBOLJE POJEDINCE (SUPER B LIGA)