SEHA – PPD Zagreb ubedljiv protiv Tatran Prešova!

0
220
11.02.2022.,Zagreb - SEHA-Gazprom liga, 1. kolo, PPD Zagreb - Tatran Presov

Rukometaši PPD Zagreba pobedom 36:26 protiv Tatran Prešova otvorili su novu sezonu SEHA – Gazprom lige. Bio je to idealan protivnik da Zagrebaši testiraju svoju spremnost pre nastavka Lige šampiona.

Pomalo nervozno počela su oba sastava. Tako smo prvi pogodak videli nakon nepuna četiri minuta. Postigao ga je Zagreb. Petnaestak minuta trebalo je domaćem sastavu da posloži i ujednači agresivnost svoje odbrane i počne da stvara prednost. Tako je u 17. minutu prvi put otišao na plus četiri. I držao je to uz izvrsnog Dina Slavića na golu koji je skupio osam odbrana u prvom delu, sve do završnice utakmice. Tako je povezao četiri pogotka zaredom i na odmor odneo čak šest golova razlike.

Uz golmana, Zagrebaše je na početku vukao Ivan Čupić (4), u sredini Marin Šipić (3), a na kraju prvog poluvremena Davor Ćavar (3). Ukupno su imali čak 74 posto realizacije. Gosti samo 46 posto.

Iako je trener Ivica Obrvan puno menjao u nastavku, „Plinari“ nisu dopustili gostima da se približe. Prednost Zagrebaša stalno je rasla. Na ulasku u poslednju četvrtinu, već je bilo plus osam (27:19). Četiri minuta posle, PPD je prvi put otišao na deset golova razlike. I rutinski odradio preostalo vreme.

Čak 12 igrača Zagreba upisalo se među strelce. S osam golova najbolji je u redovima hrvatskog prvaka bio Davor Ćavar. Kod gostiju, najefikasniji Oliver Rabek koji je postigao deset.

SEHA – Gazprom liga: GRUPA A, 1. KOLO
PPD ZAGREB – TATRAN PREŠOV 36:26