Derbi PRL “Zapad”: Prva Petoletka slavila protiv Karađorđa!

0
54

Rukometaši Karađorđa odigrali su zaostalo 9. kolo Prve lige „Zapad“ protiv prvoplasirane ekipe Petoletke iz Trstenike.

Rukometaši Topole bili su onemogućeni da odigraju par utakmica jer su doživeli saobraćajnu nesreću nakon povratka sa prvenstvene utakmice.

U ovom meču „Voždovi“ su bili znatno oslabljeni što je sjajna ekipa Prve Petoletke iskoristila i slavila rezultatom 32:30 (22:16).

Krenuli su rukometaši Karađorđa vrlo ofanzivno gde su se držali sve do 18. minuta kada su fizički pali što je iskoristila prvoplasirana ekipa Prve lige „Zapad“. Preokrenuli su brzo Trsteničani i na desetominutni odmor otišli sa +6.

Drugi deo „Voždovi“ su krenuli na sve ili ništa što govori rezultat u 38. minutu i zaostatak samo 1 gol. Vratili su se brzo u meč Trsteničani i napravili seriju gde su otišli na 25:21. U 50. minutu nisu se predali domaći te su ekspresno vratili razliku na -1. U 59. minutu se već znao pobednik kada su Trsteničani otišli na +2 i obezbedili nova 2 boda gde će najverovatnije zaigrati sledeće sezone Super B ligu. Na meču najefikasniji bili su Miloš Tekić iz ekipe Karađorđa i Miloš Dimitrijević iz ekipe Prve Petoletke sa 9 pogodaka. Za igrača utakmice proglašen je kapiten gostiju Vladan Mladžić sa 7 golova. Sudijski par na ovom meču bio je Živić – Stamenić a za kontrolu bio je zaduen Boško Vasović.