SEHA – Vardar “potopio” Vojvodinu u Novom Sadu!

0
464

Makedonski šampion Vardar 1961 odigrao je odličan meč i sigurno slavio nad šampionom Srbije, Vojvodinom (16:26) u drugom meču u regionalnoj SEHA ligi.

„Crveno-crni” su do željenog rezultata došli ubedljivom igrom u drugom poluvremenu gde kojem je ekipa odigrala najagresivniju odbranu, možda i u dosadašnjem delu sezone.

Ovo je prva pobeda Vardara u SEHA ligi posle početnog poraza od Nexea u Skoplju, ujedno i prva međunarodna pobeda novog trenera Davida Davisa, odnosno druga ukupno, posle one nad Proletom na domaćoj sceni.

Makedonskom timu ovo je bio trinaesti trijumf u 15. međusobnom okršaju sa Vojvodinom.

U prvih trideset minuta Vardar se mučio da pronađe pravi ritam, ali je imao prednost u svojim rukama i igru pod kontrolom. Vardar je prvu ozbiljniju razliku napravio u 10. minutu, kada su Morales i Čuvara postigli tri gola u nizu, za prednost od 3:6. Od tada Vojvodina neprestano juri za gostima. Vardar je na odmoru sačuvao prednost (9:11), a u drugom poluvremenu usledila je fenomenalna igra u odbrani, Vojvodina je za dvadesetak minuta postigla samo dva gola.

Duboka odbrana Vardara, takođe zona 5-1, primorala je protivnika na greške u napadima, a to je kažnjeno golovima kroz kontre. Petnaest tehničkih grešaka, naspram pet Vardara, uništile su Vojvodinu.

Deset minuta pre kraja makedonski šampion je imao dvocifrenu prednost (13:23), pa je već bilo jasno ko će trijumfovati u ovom meču, a finiš je bio samo formalnost i šansa da Davis vidi sve igrače na terenu.

Najbolji strelac Vardara bio je Timur Dibirov sa sedam golova, ispred Olivijea Njokasa sa četiri i Stojančeta Stoilova i Kunija Moralesa koji su imali po tri gola. Tomovski je uhvatio četiri, a Gogov tri lopte.

U ekipi Vojvodine najistaknutiji je bio Jovica Nikolić sa pet golova, pre Kljajića i Ocvirka sa po tri gola.