Šampionke lagano sa Bekamentom u Jagodini – 34:22!

0
28

Rukometašice Jagodine su u sportskoj hali „JASSA“ pred 1100 gledalaca i u sjajnoj atmosferi nastavili pobednički niz koji je došao do broja 17.

Sudijski par Kovač – Milosavljević nisu imali puno posla kao što se i očekivalo već su vrlo profesionalno obavili svoju dužnost.

Rukometašice iz Aranđelovca na ovom meču nisu nijednom imale priliku da povedu gde su Jagodinke maksimalno požrtvovano podizale svoju prednost. Meč je otvorila Ivana Mitrović koja je ubeležila 5 pogodaka. Sve igračice su dale svoj maksimum gde se pobeda nije dovodila u pitanje. Igralo se „tvrdo“ prvih deset minuta a onda Jagodinke udvostručuju prednost u 16. minutu preko Anete Adžić koja se upisala 3 puta u listu strelaca. U 23. minutu Bekament je zapretio i prišao na zaostatak od 3 gola ali Jagodinke kreću mnogo ofanzivnije gde odlaze na poluvreme vrlo povoljnim rezultatom 17:11.

Drugo poluvreme Jagodina je odigrala maestralno gde gošće nisu mogle da nađu adekvatan ritam te su potpuno popustile u odbrani što govori +10 u 46. minutu (28:18). Poslednjih 15ak minuta šansu je dobila i Anđela Nišavić koja se nije upisivala u listu strelaca ovoga puta. Mrežu Ane Kačarević i Ilijane Nićiforović razarala je sjajna Jelena Gojković koja je brojala do 7 kao i njena saigračica Marina Glišović. Najefikasnija u ekipi Bekamenta bila je Milica Rančić koja je pogodila mrežu Đurašinovićke 6 puta.

Za najkorisniju igračicu na meču proglašena je sjajna golmanka Jagodine Jelena Đurašinović koja je ubeležila preko 15 odbrana.

Sledeće kolo Jagodinke putuju u Zaječar dok će Bekament dočekati Naisu.