EURO 2022 – Norveška demolirala Slovačku!

0
235

U okviru prvog kola Evropskog prvenstva, Norveška je u Košicama ubedljivo savladala domaću Slovačku rezultatom 35:25.

Domaća Slovačka je bila dostojan protivnik Norvežanima svega 15 minuta kada je na semaforu pisalo 8:7. Tada su izabranici selektora Kristijana Bergea napravili seriju 5:0, otišli na prvu osetniju prednost, a Slovaci nijednom više nisu prišli bliže od dva gola zaostatka. Potpuni otpor Slovaka, Norveška je slomila na startu drugog poluvremena kada je otišla na +9 (22:13).

Magnus Gulerud je sa pet golova bio najbolji pojedinac u Norveškoj, dok su čak četiri igrača imala po četiri postignuta gola.

Slovačka je odigrala sasvim pristojnih 15 minuta utakmice kada su čvrstom odbranom limitirali Norvežane na sedam golova, a u napadu su Jakub Prokop i Tomaš Urban uglavnom kreirali i pogađali za domaćina, te su Slovaci imali vođstvo 8:7.

Tada Kent Robin Tenesen “poentira” dva puta za preokret Norveške (9:8), a onda nakon izgubljene lopte domaćih pogađa i Sander Sagosen za 10:8. Seriju pogodaka gosti su nastavili preko Kristijana Bjornsena i Sebastijana Bartholda te su krajem prvog poluvremena vodili 12:8.

Domaćin grupe F je zahvaljujući Urbanu spustio na 12:10, ali Norveška je na poluvreme ipak otišla sa četiri gola prednosti (15:11) pošto su Bjornsen i Sagosen ponovo našli put do gola Slovačke.

Sa tri gola Erika Torstensena, Norveška je već na startu drugog poluvremena otišla na +7 (20:13), a potom je pogocima Blonza Kristofersena i Guleruda razlika podignuta na nedostižnih devet golova (22:13).

U par navrata, Slovačka je uspevala zaostatak da spusti na sedam golova, međutim više od toga izabranici Petera Kukučke nisu mogli. Na kraju, konačan rezultat je glasio 35:25.