EURO 2022 – Švedska porazila BiH!

0
137

Rukometaši Švedske pobedili su selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 30:18 (17:11). Najefikasniji na meču bio je Hampus Vane sa šest pogodaka.

Rukometaši Švedske bili su bolji od Bosne i Hercegovine sa 30:18. Igrač utakmice bio je golman Peter Johaneson koji je upisao sedam odbrana (sve u drugom poluvremenu), a vredi napomenuti i da je Andreas Palička takođe imao toliko odbrana.

U napadu sve je funkcionisalo kod Šveđana, a najraspucaniji bio je Hampus Vane sa šest pogodaka. U redovima Bosne i Hercegovine najefikasniji je bio Senjamin Burić sa četiri pogotka.

Na samom početku utakmice Švedska je igrala lepršavo i iskoristila je nešto stegnutiju igru “Zmajeva”. Sa dva gola Niklasa Ekberga i kontranapada Hampusa Vanea Švedska se odvojila na 5:1.

Nakon 12 minuta igre Ekberg je postigao svoj treći gol za 8:3, da bi stigao ekspresan odgovor Senjamina Burića koji je svojim drugim pogotkom “vratio” Bosnu u igru (8:4).

Na sredini prvog poluvremena, sa dva nova gola Vanea Šveđani su pobegli na +6 (10:4). Do kraja prvog dela izabranici Glena Solberga dobro su održavali stečenu prednost, a na odmor se otišlo pri rezultatu 17:11.

U drugom poluvremenu na gol Švedske stao je Peter Johaneson koji je imao svoj dan, a uspeo je da upiše čak pet uzastopnih intervencija i tako pomogne Šveđanima da dođu do još uverljivije prednosti.

Golom Daniela Petersona Švedska je pobjegla na 21:13, a onda je usledila serija od 3:0 “Zmajeva” koji su tako prišli na 21:16. Taj rezultat bio je aktuelan do 45. minuta kada je Emil Melegard sa dva uzastopna gola ponovo doneo veliku prednost Skandinavcima.

Do kraja utakmice pednost se povećavala da bi se utakmica na kraju završila rezultatom 30:18.