Metaloplastika na finalnom turniru: Savladan Obilić u Kupu Srbije!

0
63

U četvrt finalnom duelu Kupa Srbije ekipa Metaloplastike došla je do pobede u gostima i tako izborila plasman među četri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju, u kome su pored njih to ostvarili još i ekipe Dinama iz Pančeva i Radničkog iz Kragujevca. Četvrti polufinalista biće bolji iz duela Vojvodine iz Novog Sada i Železničara iz Niša.

”Vitezovima” je nakon teškog prvenstvenog gostovanja pre tri četiri dana u Novom Pazaru, usledio kup meč sa trenutno ubedljivo drugoplasiranom ekipom u Super ligi. Znali su domaćini za takmičarske ambicije gostiju koje imaju na oba koleseka, ali uprkos svemu hrabro su im se suprostavili. Ponovo su startovali motivisano i stekli prednost od dva gola (2:0 – 2.min) čime su upozorili goste da neće tako lako proći u samu završnicu Kupa. Gosti ipak kako je vreme odmicalo, predvođeni na golu fantastičnim juniorskim reprezentivcem Todorom Jandrićem, spretnije koriste ukazane prilike da zatresu mrežu ”vitezova”, i sada su oni ti koji održavaju prednost do dva gola (3:5 – 10.min, 6:7 – 14.min, 7:9 – 17.min, 10:11 – 21.min). Nadigravali su se igrači obe ekipe u tim trenucima u rukometnim umećima i neupućeni bi tada teško mogli proceniti koja se od dve ekipe bolje kotira na rukometnoj sceni. Rezultat novog odnosa snaga na terenu bio je ispisan na semaforu (11:11 – 22.min, 12:12 – 25.min). Ipak zahvaljujući snažnom Dejanu Babiću i strelovitom reprezentativcu Vorkapiću gosti po isteku prvih 30. minuta zadržvaju prednost od dva gola (13:15).

U nastavku susreta rivali su ”stegli” odbrane pa su se shodno tome i njihove mreže teže pogađale, pre svega gostiju gde je Jandrić branio sve ono što njegovi saigrači nisu uspevali zonom da zaustave. Ipak raspoloženi Ćorović je u više navrata pokazao ono što se ne može videti baš svaki dan na rukometnim terenima. Odraz takvog odnosa snaga na terenu je i kretanje rezultata (14:15 – 32.min, 16:17 – 37.min). Sledi period predugog praznog hoda ”vitezova” kada sve do 52. minuta (17:21), ili vremenski čak polovinu poluvremena, nisu primorali goste da krenu sa centra. I pored svega klupa gostiju dugo nije bila mirna ni spokojna za krajnji ishod utakmice, tako da je njihov trener tek posle vođstva svojih pulena od 17:23 (56. min), mogao konačno da odahne. Za sve to vreme golman Jandrić je malobrojnoj publici pokazao veliki repertoar svojih umeća i tako nagovestio svoju blistavu golmansku karijeru kako klubsku, tako i reprezentativnu, i nesumnjivo da je bio najbolji pojedinac kako u redovima gostiju tako i na celoj utakmici.

”Vitezovi” su tako ostavili najmasovnije takmičenje iza sebe, i sada svu pažnju usmeravaju na ono što ih čeka u preostale četri prvenstvene utakmice, sa željom da ostvare status učesnika pley-offa u doigravanju. Prva vrlo ozbiljna prepreka na tom putu je dosta izranjavana ekipa Crvene Zvezde koja se nalazi u nezavidnoj bodovnoj situaciji. Ova utakmica odigraće se, u odloženom terminu, u ponedeljak 11. marta od 19.30 časova u sali sportskog centra ”Šumice”.

RK OBILIĆ – RK METALOPLASTIKA 19:25 (13:15)

Sala: USC ”Voždovac”.

Gledalaca: 100.

Sudije: Dušan Cvetković (Leskovac) – Igor Nikolić (Leskovac)

Sedmerci: Obilić 2 (1) Metaloplastika 2 (2)

Isključenja: Obilić 12. min Metaloplastika 12. min

OBILIĆ: Radović (kap – 5 odbrana), Podraščić, Ćorović 5, Vokši 3, Aničić 2, Jestrović, Dražić, Miljaković, Mirić, Pavić 2, Dotlić 1 (1), Teodorović 2, Milutinović 1, Mandić 2, Ivošević, Bećirović 1 (trener D. Petković).

METALOPLASTIKA: Budović, Vorkapić 9 (2), Pisarić 4, A. Babić, Došen, Bomaštar, Radojević, Rašić (kap), Jandrić (19 odbrana – 1 sedmerac), Đukić 3, Mićić, Matičić 2, Todorović, Milić 3, trkulja, D. Babić 3 (trener: Đ. Teodorović).

MVP igrač utakmice: Todor Jandrić (Metaloplastika)