Druga liga Vojvodine (13. kolo) – PIK Prigrevica porazila Radnički – ŽSK 1955 bolji od Dalmatinca!

0
314

U okviru 13. kola Druge rukometne lige Vojvodina, PIK Prigrevica je pred svojim navijačima dočekao Radnički iz Jaše Tomića. Ovo je ujedno bilo i poslednje kolo u okviru jesenjeg dela prvenstva, a Prigrevčani su uspeli savladaju goste i trijumfom otići na sigurno zasluženu pauzu. Prigrevčani su bili bolji tokom celog susreta, a konačan ishod meča je 46:34 (22:16). Igračem utakmice proglašen je Petar Đurašinović (8 pogodaka), a pored njega bih istakao sjajnog Slobodana Kozlovačkog, koji je mrežu gostiju zatresao neverovatnih čak 20 puta! Kada sagledamo sve stvari, izabranici Milke Nikšić su ove polusezone napravili tri kiksa, uz to imaju devet pobeda, odnosno to sve ukupno iznosi 18 bodova i sigurno ostaju jedni od kandidata za ulazak u viši rang. Kod gostiju Borislav Aćimović je postigao 10 golova. Radnički se nalazi na 9. mestu sa 9 bodova.

Pravu goleadu smo gledali u Riđici gde je domaći Dalmatinac dočekao ekipu ŽSK 1955 iz Žablja i nakon velike borbe su bodovi morali da odu gostima. Bilo je 38:44 (21:21). Iako je ŽSK 1955 bio favorit, Dalmatinac je pružio sjajnu partiju i mučio protivnika tokom cele utakmice. Utakmicu su otvorili gosti iz Žablja a potom u vođstvo prelaze Riđičani. Tako se igralo sve do 11. minuta a zatim gosti dodaju gas i serijom golova odlaze na 9:13. Morao je Dragan Škopelja da zatraži tajm – aut kako bi zaustavio nalet gostiju a zatim pred sam kraj prvog poluvremena se bude domaći i na odmor nose 21:21. Ponovo su pojačali ritam gosti iz Žablja i u 38. minutu odlaze na 23:28. Nije puno trebalo Riđičanima da završte ringišpil i u 46. minutu da odu na 30:29. Nakon puno preokreta, gosti su stegli odbranu, pojačali agresivnost u napadu i u 54. minutu polako rešili utakmicu u svoju korist (32:36). Bosnić je bio trener – igrač gde je i na terenu komandovao šta će ko da igra. To je urodilo plodom i gosti su upisali visoku pobedu 38:44. Kod domaćina najefikasniji je bio Strahinja Ležajić sa 9 pogodaka dok je goste do pobede vukao Miroslav Marijanović sa 11. Za igrača utakmice proglašen je Ivan Radojčić koji je upisao 8 pogodaka.