Druga liga Vojvodine (12. kolo) – Graničar porazio Crvenu zvezdu – PIK Prigrevica slavila u Alibunaru!

0
317

Rukometaši PIK Prigrevice se u okviru 12. kola Druge lige Vojvodina saastali sa ekipom Budućnosti iz Alibunara. Posle dva uzastopna poraza, izabranici Milke Nikšić se vraćaju na pobedničke staze, a konačni ishod meča je 31:34 (15:15). Miloš Mandić je proglašen igračem utakmice (10 pogodaka), a pored njega efikasni u redovima gostiju su bili Đorđe Lovrić (6 pogodaka), Dušan Ćeran i Jovan Tadić (5 pogodaka), Petar Đurasinović (3 pogotka), Slobodan Kozlovački i Milan Savić (2 pogotka) i jednom je pogodio Milan Lazić.

Ubedljiv trijumf za kraj prvog dela takmičenja zabeležili su rukometaši Graničara. Gakovčani su nadigrali pretposlednji tim lige, mokrinsku Zvezdu 33:20 (16:10). Domaći su vođstvo preuzeli u desetom minutu, te odličnom igrom, do odmora stekli šest golova viška. Meč su rešili u uvodnim minutima nastavka, serijom 5:1. Branko Garajski i Nemanja Despot sa po osam pogodaka, te Sergej Miskin sa šest bili su najefikasniji u redovima Graničara. Kod gostiju u listu strelaca su se po 4 puta bili Đorđe Putnik, Luka Domazet i Nemanja Blažić.