RETROSPEKTIVA: Super B liga – Žene – 11. kolo

0
420

04.12.2021. – 20:00 RK Petrovaradin – RK Mladi radnik 26:28 (11:12)

Rukometašice Mladog radnika ostvarile su važnu pobedu u poslednjem kolu Super B lige na gostovanju. Savladana je ekipa Petrovaradina rezultatom 28:26, poluvreme 12:11. Iako bez Anđelke Milanović, ekipa Mladog radnika je na teškom gostovanju zabeležila više nego zasluženu pobedu. Posle izjednačenog prvog poluvremena koje je ekipa Jovice Petkovića rešila u svoju korist sa golom razlike, u nastavku susreta iz minuta u minut rasla je prednost Radinčanki. Na sedam minta pre kraja stigle su do maksimalnih osam golova prednosti 26:18. Tada je strateg Mladog radnika u igru uveo rezerviste i domaće rukometašice su to umele da iskoriste i da ublaže poraz. Najefikasnija u ekipi Mladog radnika bila je Nina Ninić sa 9 pogodaka dok je za igračicu utakmice proglašena golmanka Ivana Korać. Kod domaćina najbolja je bila Jovana Ćazić sa 10 golova. Utakmicu su sudili Bojan Dauti i Uroš Minić iz Beograda a delegat je bila Vesna Mandić iz Zrenjanina.

05.12.2021. – 18:00 ŽRK Halas Jožef – RK Zaječar 34:16 (18:5)

Rukometašice Zaječara su se uputile u daleku Adu kako bi odmerile snage sa Halas Jožefom. Nakon 60 minuta igre možemo da kažemo da su demolirane rezultatom 34:16 (18:5). Već u 15. minutu je bilo jasno da će bodovi ostati na severu (13:0) a Jugoslav Petrović je stalno rotirao kako bi pronašao postavu koja bi postigla makar neki gol. Prvi gol postiže Balević za 13:1 a zatim se na odmor odlazi sa 18:5. Halas Jožef je nastavio u svom ritmu a duo Felbab – Ćurčić je omogućio i mlađim igračicama da zaigraju te je na kraju je rezultat bio 34:16. Halas Jožef je iznudio 6 sedmerca a postigao je samo jedan gol dok je Zaječar iznudio 2 a postigao jedan gol. Najefikasnija je bila Jelena Balević u ekipi Zaječara sa 6 pogodaka dok je domaćina Milica Telečki vodila sa 7 i time je proglašena za igračicu utakmice. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Crvenke. Danijela Kovačević i Milica Antić. Kontrolu je vršio Petar Boričić iz Grocke.

04.12.2021. – 18:00 ŽRK Topličanin – SU ŽR Radnički 25:19 (13:9)

Sjanu partiju je pružio Topličanin i upisao 5. pobedu iz 10 odigranih utakmica. Odigrale su izabranice Bojana Prolovića sjajnu utakmicu protiv Radničkog iz Beograda te sada čak 3 ekipe imaju isti skor (5-1-4 – Petrovaradin, Radnički i Topličanin). U Prokuplju je bilo neizvesno oko 15 minuta a potom su domaće dodale gas i povećavale svoju prednost da bi se na odmor otišlo sa 13:9. I u drugom poluvremenu je domaćin gospodario terenom te ni u jednom trenutku nije dozvolio Beograđankama da smanje rezultat. U 46. minutu je bilo 20:15 a zatim je već sve bilo rešeno u 55. minutu (23:17). Znao je Ivan Mijatović da njegova ekipa ovde neće moći da uzme bodove te je omogućio i mlađim igračicama da zaigraju na ovoj utakmici. Najefikasnija kod gošći bila je Maša Živković sa 5 pogodaka dok je domaćina do vrlo bitne pobede ponovo vodila iskusna Olja Nikolić sa 8 pogodaka. Za igračicu utakmice proglašena je golmanka Jovana Drašković. Utakmicu su sudili Predrag Marinković i Danijel Stanković iz Leskovca dok je kontrolu suđenja vršio Miodrag Arsenijević iz Niša.

05.12.2021. – 20:00 ŽRK Pančevo – ŽORK Kikinda 25:25 (11:11)

Najzanimljivija utakmica 10. kola Super B lige odigrana je u hali “Strelište” u Pančevu gde su koplja ukrstile 1. i 2. ekipa lige. Petković je na put poveo 14 igračica dok je Krstić u rosteru imao jednu više. Uloga favorita nije pripala ni Pančevu a ni Kikindi. Utakmica je bila vrlo zahtevna što govori rezultat 25:25 (11:11). Kikinda jeste prvoplasirana ekipa sa 16 bodova ali odmah iza su Pančevo i Mladi radnik sa 15 gde ih slede Srem sa 13, Halas Jožef sa 12 i tako dalje. Prvi deo je bio vrlo zanimljiv a šlag na tortu je stavila baš ova utakmica. Rezultatsku klackalicu gledali smo tokom celog meča. Čočaj je otvorila utakmicu a potom je Mitrić preokrenula sa svoja 2 gola. Kikinda je ponovo imala prednost i tako se vrtelo u krug gde se na poluvreme odlazi sa 11:11. U drugom poluvremenu su gošće većim delom imale prednost ali ona je bila minimalna. Od 57. minuta ekipe ulaze u nešto jači ritam gde se ponovo igra gol za gol. Na početku 59. minuta sa krila pogađa Sivčev a zatim Krstić zove svoje igračice na konsultacije. Imale su Pančevke još 40 sekundi da dođu do boda. Krenule su u napad a gruba je bila Čubrilo koja završava utakmicu. U 59:37 Kikinda razvija kontru a potom poklanja loptu Pančevkama koje furiozno kreću ka golu i Marija Mitrić pogađa sa veoma teške pozicije gde semafor pokazuje 25:25. Ostalo je još 12 sekundi do kraja, Kininđanke nisu gledale loptu te je golmanka prebacila centar i vremena više nije bilo. Najefikasnija kod gostiju bila je Linea Čočaj sa 10 pogodaka dok je domaćina do pobede vodila Jelisaveta Marković sa isto toliko pogodaka. Za igračicu utakmice proglašena je Marija Mitrić koja je svojim 5. golom donela veliki bod Pančevkama. Službena lica bila su iz Beograda. Sudije Ivan i Bojan Kolavčić i delegat Svetlana Obućina.

04.12.2021. – 18:00 ŽRK Pirot – ŽRK Prijepolje 31:29 (16:12)

Iako je već donekle jasno ko napušta takmičenje, rukometašice Pirota i Prijepolja su odigrale vrlo zanimljivu utakmicu. Derbi začelja je pripao Piroćankama koje su slavile pobedu 31:29 (16:12). Obe ekipe nemaju puno iskustva u ovom takmičenju te ne čudi što su ubeležile samo po pobedu i 9 poraza. Kao što znamo ispadaju 4 ekipe a osmoplasirani Topličanin ima 11 bodova gde će biti vrlo teško da Pirot ili Prijepolje prestignu ekipu koja bude zauzela 8. mesto. Što se tiče ove utakmice gošće su startovale sjajno i u 13. minutu imaju 3:8. Dejan Ćubić je verovao u svoje devojke ali u jednom trentku kao da nisu znale šta će sa loptom da učine. Bilo je puno tehničkih grešaka a to je domaćin koristio i u 22. minutu stigao na 10:10. Brzo su domaće otišle i na 12:10 a potom i na 16:12 gde se završava prvi deo igre. Sjajan je bio Pirot do 44. minuta kada se ponovo budi Prijepolje ali to je bilo kratkog daha. U 51. minutu izabranice Maria Mišića pojačavaju ritam i odlaze na 28:23. Bilo je jasno da ekipa iz Prijepolja nema snage da zapreti a na kraju je semafor pokazao 31:29. Kod gošći ponovo je sjajna bila Suzana Tošić koja je upisala još 15 golova i sada je ubedljivo prvi strelac lige sa 111 dok je drugoplasirana Anđelka Milanković sa 73. Neverovatno. Domaće su imale razigranu Simonu Tančić koja je postigla 10 golova i bila je proglašena za igračicu utakmice. Utakmicu su sudili Kragujevčani, Nemanja Živić i Aleksandar Rilak dok je kontrolor bio Dobrosav Knežević iz Beograda.