RETROSPEKTIVA: Super B liga “Sever – Centar” – 10. kolo

0
473

27.11.2021. – 13:00 RK Smederevo – RK Ub 29:25 (19:11)

Rukometaši Smedereva pružili su u desetom kolu, možda, najbolju partiju od početka sezone. Snagu drugoplasiranog tima na tabeli osetila je ekipa Uba. Posle 60 minuta igra na semaforu je stajalo 29:25, poluvreme 19:11. Ekipa Nenada Martića pitanje pobednika rešila je u prvih 30 minuta. U domaćoj ekipi nije bilo slabog mesta. Odbrana je bila čvrsta kao granit, a u napadu se pucalo sa svih pozicija. Gosti su bili nemoćni, a koliko su Smederevci bili superiorni potvrđuje rezultat iz 26. minuta – 18:8. Tada je došlo do malog opuštanja u redovima domaćih što su Ubljani iskoristili da sa tri gola smanje na 18:11. Konačnih 19:11 za prvih 30 minuta postigao je Dušan Stojković. U drugom poluvremenu, već u 35. minutu, Smederevo je ostalo bez Nemanje Marjanovića, koji je u prvih 30 minuta postigao pet pogodaka. On je zbog tri isključenja morao ranije na tribine. Pokušavali su uporni gosti da uhvate priključak ali bez rezultata. Na golu je bio odlični Dimitrijević, a u napadu su efikasni bili Jevđenović i Antić. Konačnih 29:25 ne odslikava pravi odraz snaga na terenu. Ono što je najbitnije, osim dva boda, je igra koju su prikazali izabranici Nenada Martića. Sasvim drugačije lice Smederevaca od onog u porazu od Crvenke. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Jevđenović sa 8 pogodaka. Marjanović je dodao 5, isto toliko Drobnjak, a po 4 puta u listu strelaca upisali su se Stojković i Antić. Kod gostiju najefikasniji Andrija Pantić sa 6 pogodaka. Utakmicu su sudili Nikola Ilić iz Beograda i Ivan Veličković iz Umčara. Delegat je bio Zoran Černoh iz Kovina. (Izvor: SD sport).

27.11.2021. – 19:00 RK Kikinda Grindex – RK Apatin 30:15 (16:8)

O ovoj utakmici ne treba puno pričati. Apatin nije bio na visokom nivou a Kikinđani su to kaznili i prosto demolirali novajliju rezultatom 30:15. Favorizovana domaća ekipa koja od početka prvenstva ne zna za poraz, ubedljivo je porazila goste. Tokom čitavih 60 minuta momci iz Kikinde su bili bolji i zasluženo upisali nova dva boda. Kod izabranika Vladimira Đukića, najefikasniji su bili kapiten ekipe Čedomir Milojević i Stevan Oljača sa 4 pogotka, a pored njih mrežu protivnika zatresli su Aleksandar Pilipović (3 pogotka). Kikindu je do trijumfa vodio Stanimir Komarek sa 5 pogodaka i time je proglašen za najboljeg pojedinca ove utakmice. Pored njega isto toliko golova postigli su Nikola Vrgović i Luka Panić. Sudije na ovoj utakmici nisu imale posla. To su bili Dejan Marković i Borko Boškov iz Vrbasa dok je kontrolor bio Dobrosav Knežević iz Beograda.

28.11.2021. – 15:00 RK SC Voždovac 2012 – RK Sinđelić 22:26 (10:11)

Rukometaši Voždovca 2012 su u hali SC “Voždovac” na Banjici dočekali Sinđelić i u derbiju su poraženi rezultatom 22:26 (10:11). Saša Kandić će posle ove utakmice morati da se zabrine jer su “Spartanci” na samom dnu tabele sa svega dve pobede. Sinđelić i dalje drži sredinu sa 11 bodova. Pisali bi opširnije ali zapisnik nije dostupan u visokoj rezoluciji te je nemoguće videti šta se stvarno desilo na terenu. Kod domaćina najefikasnije je bio Lazar Spasić sa 5 golova dok je goste do pobede vukao Milan Stojanović sa 5 golova a isto toliko je dodao i Marko Stanišić. Za igrača utakmice proglašen je Danilo Milenković. Postigao je 2 gola. Utakmicu su sudili Ivan Mošorinski iz Novog Sada i Aleksandar Pandžić iz Zrenjanina. Delegat je bila Svetlana Obućina iz Beograda.

27.11.2021. – 19:00 RK Vrbas Petrol – RK Kolubara 27:26 (13:16)

Kolubara je imala sjajnu šansu da pobegne iz zone ispadanja. Gostovali su u Vrbasu i na kraju je pobeda ipak pripala domaćinu. Bilo je 27:26 (13:16). Vladimir Dragićević je sa 16 igrača doputovao u Vrbas i očekivao da prorade njegovi igrači. Uroš Elezović je na drugoj strani znao ko dolazi te nikako nije dozvolio svojim igračima da se opuste. Držali su se gosti do poluvemena (13:16). U drugom delu Vrbas je zaigrao mnogo bolje i ubrzo su stigli do 22:22. Bilo je tajm – auta i na jednoj i na drugoj strani a zatim je usledilo ono što nije smelo. (PROČITAJTE NA OVOM LINKU). Kada se situacija smirili i kada su dodeljene kazne akterima, igrači su se vratili na teren i priveli utakmicu kraju. Više snage i strpljenja su imali domaći koji su na kraju slavili minimalnu pobedu 27:26. Kod gostiju Vukašin Vujošević je postigao 6 golova dok je domaće predvodio Milija Papović sa 7. Najbolji akter ove utakmice bio je Savo Zekić iz domaće ekipe. Utakmicu su sudili Dušan Petrović i Marko Jovanović iz Rače. Kontrolor je bio Radomir Ostojić iz Novog Sada.

27.11.2021. – 20:00 RK Morava – RK Sivac 69 33:27 (17:14)

Sivački “Panteri” su blizu da izjednače broj pobeda i poraza (5-4). Ovoga puta su upisali poraz u Velikoj Plani rezultatom 33:27 (17:14) i tako zauzeli 7. mesto dok Morava vodi veliku borbu za opstanak. Igrači Ljubomira Todorovića su sjajno ušli u utakmicu i bili u stalnom vođstvu. U 24. minutu je bilo 15:9 a potom je Sivac uspeo da smanji na 17:14 i ode na veliki odmor. I u drugom poluvremenu je Sivac pokušavao da priđe domaćinu ali nažalost po njih to nije uspelo. Morava je na svakoj poziciji imala raspoloženog igrača te je na kraju bilo 33:27. Kod gostiju Milan Šajin je postigao 8 golova a isto toliko je postigao i igrač utakmice Jakša Vještica. Vladimir Džokić je takođe postigao 8 golova. Utakmicu su sudili Stefan Berdić i Filip Šorak iz Beograda dok je kontrolu suđenja vršio Denis Đorđević iz Požarevca.

28.11.2021. – 18:00 RK Crvenka – RK Inđija 40:27 (22:9)

“Veverice” su počele da igraju sjajan rukomet. Nakon 10 kola stigli su 4. pozicije gde i dalje imaju šansu da se bore za najviši plasman. Aleksa Miković je utakmicu otvorio za Inđiju a potom je od 9. minuta Crvrenka nametnula svoj ritam i do poluvremena stigla do 22:9. Bila je to previsoka prednost za Inđiju. Nisu mogli nikako da ih sustignu a čak nisu ni dobar utisak ostavili. Na kraju visokih 40:27. Najbolji pojedinac gostujuće ekipe bio je već pomenuti Aleksa Miković koji je postigao 13 golova dok su domaćina do pobede vukli Vuk Perović i Savo Bošković. Najbolji igrač utakmice bio je Ognjen Radonjić koji je bio precizan 3 puta. Službena lica bila su iz Vrbasa. Sudije Nikola Musić i Stevan Đurašinović dok je kontrolu suđenja vršio Vladimir Knežić.