Izviđač prejak za bugojansku Iskru!

0
260

Rukometaši Izviđač Central osiguranja i bugojanske Iskre odigrali su u petak u Gradskoj sportskoj dvorani u Ljubuškom utakmicu u kojoj su strelci imali svoj dan, ali odbrane se nisu pokazale. Sedamdeset dva pogotka u šezdeset minuta igre ili gol na svakih pedeset sekundi ukazuju na lošu igru u odbrani obe ekipe.

Utakmicu su bolje otvorili domaći rukometaši i poveli 6:3, nedugo zatim gosti su izjednačili na 6:6. Do kraja poluvremena igralo se u ritmu gol za gol i ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali ne većem od jednog gola. Naročito raspoložen u redovima Iskre bio je Miloš Čekić kog nisu mogli da zaustave domaći odbrambeni igrači.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću “Skauta“ od jednog pogotka (21:20).

U istom ritmu nastavilo se i drugom poluvremenu. Trener Toni Čolina pružio je priliku svima, a na gol je prvi put stao i petnaestogodišnji Aldin Alihodžić koji se iskazao s nekoliko bravuroznih odbrana. Očito je da ako ovaj mladi rukometaš nastavi s radom, da je pred njim velika rukometna karijera.

U poslednjih desetak minuta „Skauti“ podižu ritam, nekoliko vezanih odbrana golmana Harisa Suljevića, pa je prednost Izviđača na kraju iznosila šest golova. Ponovo se, kao i na dve poslednje utakmice na turniru u Visokom, pokazala napadačka širina, skoro svi su pogađali, ali i bilo je dosta nesmotrenosti.

Diano Ćeško sa šest, Berin Keso s pet te Miloš Kos i Petar Medić sa po pet pogodaka bili su najefikasniji „Skauti“.

Daleko najefikasniji igrač utakmice bio je rukometaš Iskre Miloš Čekić koji je postigao 15 pogodaka, skoro polovinu golova koju je postigla njegova ekipa, dok je šest golova postigao je Arman Ljutić.

Golmani Izviđača skupili su 16 odbrana (Ivan Herceg 6, Aldin Alihodžić sedam, te Haris Suljević tri uz odbranjen i sedmerac).

Sledećeg vikenda, ako ponovo ne bude iznenađenja trebala bi da krene i Premijer liga i da kuriozitet bude veći od 2. kola u kome se „Skauti“ susreću s ekipom Konjuha u Živinicama, dok bi se 1. kolo igralo u sredu 22.09.2021. godine u kome Izviđač CO u Gradskoj sportskoj dvorani dočekuje ekipu Gračanice.

Prijateljska, pripremna utakmica
Ljubuški, 10.09.2021. u 16:30h.

RK Izviđač Central osiguranje– RK Iskra Bugojno 39:33 (21:20)

Ljubuški, Gradska sportska dvorana.
Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (Ljubuški)

RK Izviđač CO: Herceg (6 odbrana), Alihodžić (7 odbrana), Suljević (3 odbrane, 1 sedmerac), Vukšić 3/1, Lukenda, Alilović 3, Kos 4, Odak 1, Keso 5, F. Pavlović, Bošković 4, Mišetić 2, L. Bubalo 2, Šaravanja 4, I. Pavlović, Ćeško 6, Medić 4, Bebek, Muhović 1, Buntić.
Trener: Toni Čolina.

RK Iskra: Polić (7 odbrana), Halilović (2 odbrane), Janković 3, Todorović 2, Kahrić, Ljutić 6, Ćekić 15/5, Torlaković 1, Purić 3, Previšić 2, Sošić.
Trener: Amir Šahman.

Isključenja: Izviđač 10 minuta, Iskra 14 minuta.
Sedmerci: Izviđač 1/1, Iskra 6/5.