Dinamo odneo bodove iz Kikinde!

0
25

Veličanstven rukomet u Jezeru, Dinamo nosi bodove kući i ostaje jedina neporažena ekipa u ligi.

Odlična rukometna predstava igrala se u hali Jezero u subotu veče. Stigao je Dinamo, jedina neporažena ekipa u SRL Srbije. Tako su se i vratili u Pančevo, neporaženi, mada nije im lako to pošlo za rukom, pošto su rukometaši Kikinde bili u egalu do 55. minuta.

Do kraja utakmice na scenu stupa iskustvo i znanje ekipe Dinama, koja u sastavu ima 2 reprezentativca Srbije. Kikindi su bodovi trebali za play-off a Dinamu da potvrdi svoju dominantnu poziciju u SRL Srbije.

Hala Jezero opet je bila ispunjena do poslednjeg mesta, i igrači Kikinde imali su veliku podršku sa tribina. Tako su momci Kikinde GRINDEX i igrali, hrabro i odvažno do 55. minuta ali nisu uspeli da izdrže do kraja. Popustili su poslednjih 5 minuta, i na kraju poraženi 27:33. Odličnu odbranu pomagao je i odlični golman Miškov, koji je odlično branio u prvom poluvremenu. Ekipu u napadu predvodio je Lisica sa 7 i Kurteš sa 5 pogodaka, kod ekipe Dinama najjefikasniji bili su Milošević, Vučković i Dimitrijević sa po 7 pogodaka.

Za igrača utakmice zasluženo je izabran Vučković, igrač koji je osvojio sa Srbijom srebro na Evropskom prvenstvu i igrač koji je rešavao napade kada je bilo najpotrebnije u završnici utakmice.

Sledeću utakmicu Kikinda GRINDEX igra u subotu u 17h u Šapcu protiv čuvene Metaloplastike.