SEHA – Vesprem osvojio 10. jubilarno izdanje SEHA lige!

0
106

Rukometaši Telekom Vesprema pobednici su 10. jubilarne sezone SEHA – Gazprom lige. U velikom finalu, oni su pobedili PPD Zagreb nakon sedmeraca 31:29. Nakon 60. minuta igre bilo je 27:27. Mađarskom klubu to je četvrta titula pobednika tog takmičenja.

Hrabro je PPD Zagreb ušao u utakmicu s velikim favoritom i braniocem titule. U Zadar uopšte nije doputovao Matej Hrstić, a u polufinalu su se povredili Zvonimir Srna i Sandro Obranović, tako da je Ivica Obrvan ostao bez nekoliko jakih aduta za veliko finale. Ali, nije došao s belom zastavom. Zagreb je odigrao sjajan meč, a lutrija sedmeraca otišla je na kraju na mađarsku stranu.

Novi veliki problem pojavio se u desetom minutu kad je specijalista za odbranu Jakov Gojun dobio drugo isključenje. Plinari su u tom trenutku imali plus tri (6:3). Vesprem to naravno vešto koristi i vrlo brzo dolazi do izjednačenja 6:6 u 13. minutu. Još dvaput su Zagrebaši u sledećih desetak minuta stvorili dva pogotka viška, ali su ih brojna isključenje skupo koštala. Vesprem je u 21. minutu drugi put došao do vođstva (10:11).

Do kraja prvog dela, mađarska ekipa je uspela da preuzme sve konce igre u svoje ruke. Četiri minuta pre poluvremena uspeli su prvi put da pobegnu na tri razlike (11:14). Zagreb je ipak, sa sedam metara u poslednjoj sekundi uspeo da svede razliku na minus dva i tako relativno zadovoljan ode u svlačionicu. Hrvatski prvak je tačno trećinu prvog dela bio s igračem manje.

Vesprem je držao prednost i u nastavku. Ali, Zagreb je bio uporan, čvrst, žilav i nije mu dopuštao da se odvoji na veliku razliku. Rotirao je trener Zagrebaša koliko god je mogao da održi ritam s Vespremom. Najveća razlika koju je sastav Momira Ilića stvorio do 50. minuta, bila je plus tri.

Dobrom rezultatu PPD-a pridoneo je i Filip Ivić nizom sjajnih odbrana. Pet minuta pre kraja, Zagreb je uspeo da izjednači na 25:25 te da natera trenera Vesprema da dosta nervozno šeta svojom klupom i strahuje za konačni ishod.

Da Zagreb nije ostao s igračem manje tri minuta pre kraja, ko zna kako bi se finale završilo. Doduše, imao je hrvatski prvak napad za pobedu, ali nije uspeo da postigne gol. Vespremu je na kraju ostalo 17 sekundi za poslednji napad, ali kako ni oni nisu bili precizni, ponovo smo u Zadru gledali sedmerce.

Već u prvoj seriji udaraca sa sedam metara, Vladimir Cupara je odbranio udarac Davora Ćavara. Nakon toga je Filip Ivić bio uspešniji od Manuela Štrleka i vratio Zagreb u igru za titulu. U poslednjoj petoj seriji golman Vesprema uspješniji je od Marina Šipića, a kako je Petar Nenadić bio siguran izvođač, titula pobednika 10. jubilarne sezone SEHA – Gazprom lige pripala Telekom Vespremu.

Filp Vistorop je ponovno, kao i u polufinalu odigrao sjajnu utakmicu. Postigao je sedam pogodaka iz deset udaraca. Kod Vesprema, najbolji Omar Jahia sa sedam pogodaka.

SEHA – Gazprom liga: FINALE
PPD ZAGREB – TELEKOM VESPREM 29:31

Kao što je to uobičajeno na završetku Final 4 SEHA – Gazprom lige, izabrana je idealna postava turnira, ali i najkorisniji igrač, tzv. MVP. Ta laskava titula pripala je Petru Nenadiću, članu pobedničke ekipe Telekom Vesprema. U idealnoj postavi takmičenja našla su se dva igrača PPD Zagreba. David Mandić je najbolje levo krilo, a Filip Vistorop levi bek.