SEHA – Vesprem zakazao finale sa PPD Zagrebom!

0
107

Rukometaši Telekom Vesprema opravdali su ulogu favorita i lako pobedili  Motor Zaporožje 36:29, u drugom polufinalu SEHA – Gazprom lige. Tako će danas 5. septembra s PPD Zagrebom odlučivati o pobedniku 10. jubilarne sezone tog regionalnog takmičenja.

Debitant na Final 4 SEHA – Gazprom lige, ukrajinski sastav Motor Zaporožje hrabro se držao 20 minuta protiv branioca titule Telekom Vesprema. S lakoćom su triput stizali dva pogotka razlike. Doduše, treba reći da novi trener mađarske ekipe Momir Ilić nije započeo utakmicu s najjačim snagama, jer su u startu na klupi ostali Petar Nenadić, Horhe Makeda, Kentan Mae, Vladimir Cupara.

Kad su Ukrajinci sredinom prvog dela napravili niz od tri pogotka zaredom i poveli 10:11, na teren su morale sve Vespremove zvezde. I uskoro je sve selo na svoje mesto. Inače, zanimljivo je spomenuti da je Vesprem do prve odbrane stigao tek u 21. minutu.

U završnici prvog poluvremena uz Vladimira Cuparu proradila je i odbrana mađarske ekipe pa su pet minuta pre poluvremena, pobegli na plus četiri (17:13). Trokiranje Motora nije prestalo do isteka poslednje sekunde prvog dijela, a Vesprem je nemilice pogađao mrežu protivnika i na poluvreme otišao s velikih 20:14.

Ukrajinski trener dobro je promešao svoj sastav u nastavku. Ušle su neke mlađe, poletnije snage i nakon desetak minuta igre gol za gol, Motor se prikrao na samo dva pogotka zaostatka u 43. minutu (25:23). Naravno da je klupa Vesprema morala da reaguje tajm – autom.

Bila je to dobra odluka, jer se ekipa primirila, vratila koncentraciju i vrlo brzo ponovo pobegla na pet golova prednosti. Posebno dobro su reagovali na ukrajinski pokušaj igre sedam na šest. Konačnih plus sedam (36:29) više je nego zaslužena pobeda Telekom Vesprema.

Sjajan je u njihovim redovima bio Gašper Marguč s devet pogodaka. Vladimir Cupara je imao 13 odbrana. Kod Motora, najbolji Dmitro Horiha s osam pogodaka.

U finalu 10. jubilarne sezone SEHA – Gazprom lige, tako danas 5. septembra u 19:00h igraju PPD Zagreb i Telekom Vesprem, a u borbi za 3. mesto sastaju se Meškov Brest i Motor u 16:30h.

SEHA – Gazprom liga: 1/2 FINALE
TELEKOM VESPREM – MOTOR ZAPOROŽJE 36:29