Naisa teško sa Voždovcem!

0
240

Rukometašice Naise savladale su ekipu Voždovca rezultatom 34-32 (18-18) u 15. kolu Super lige Srbije i učvrstile se na trećem mestu. Naisa je još jednom pokazala da sa beograđankama teško izlazi na kraj u hali “Čair”. Iscrpljujuća bitka viđena je tokom celog meča, uz rezultatski egal.

Ne računajući vođstvo 19-18 početkom drugog dela susreta, Naisa je do prednosti stigla tek 10-ak minuta pre kraja susreta kada je povela sa 28-27.

U tom periodu igre Nišlijke su zaigrale angažovanije u odbrani i stigle do pobede u utakmici bez rezultatskog značaja. Trener Svetislav Jovanović šansu je pružio većem broju igračica. Standardni pivot  Milena Milojević odigrala je samo drugo poluvreme, što je bilo dovoljno da bude proglašena za igračicu utakmice.

Trener Svetislav Jovanović nije bio zadovoljan pristupom svoje ekipe u većem delu susreta.

U domaćoj ekipi najefikasnija je bila Nada Pejović sa 12 golova, dok su po pet postigle Stojanovska, Tanasković i Filipović, dok je kod gošći najubedljivija bila Mina Petrović sa 12 golova.

Standrardno dobra na golu Naise bila je Anastasija Čogurić koja je zabeležila 13 odbrana.

U narednom kolu Naisa se sastaje sa ekipom Bora.