Beach handball – Hrvatski peskaši osvojili srebro – peskašice zauzele 11. mesto!

0
50

Hrvatska muška seniorska reprezentacija u rukometu na pesku osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu! U bugarskoj Varni, u finalu je od Hrvatskih peskaša bila bolja Danska s 2:0 u setovima. Hrvatski reprezentativac Ivan Jurić izabran je kao MVP EURA.

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija u rukometu na pesku je osvojila je 11. mesto. Hrvatice su u grupi upisale dve pobede, jednu protiv Italije s 2:1 u setovima, a drugu protiv Mađarske s istim rezultatom.

Od Hrvatske je jedino bila bolja Norveška s 2:0.

U glavnoj fazi takmičenja, peskašice su poražene od Danske, Turske i Španije. Nadalje, u borbi za plasman od 9. – 12. mesta, Hrvatice su upisale poraz protiv Grčke i pobedu protiv Francuske te završile svoj nastup zauzevši 11. poziciju na evropskoj smotri.