SEHA: Vardar zakazao četvrtfinale sa PPD Zagrebom!

0
106

Rukometaši Vardara došli su do pobede u drugom meču protiv ekipe Metaloplastike, ovog puta sa 26:23, koja je potvrdila plasman u četvrtfinale gde je šampion Makedonije obezbedio duel protiv ekipe PPD Zagreba pre početka sledeće sezone.

Ovaj duel je, baš kao i prošlog puta, počeo loše za Vardar. Alušovski se odlučio za igrače koji imaju manje minuta, ali su loše otvorili meč. Počeli su sa 0:2, a prvi pogodak je postigao Valčak u 6. minutu. Ovo je loš period u kom je protivnik za sedam minuta postigao pet golova.

Posle 13 minuta igre, ekipa Vardara je imala rezultat 1:7, što je bilo zaista loše otvaranje i moralo je odmah da se reaguje. Usledilo je nekoliko promena i povratak u igru je počeo. Prednost je počela da se topi, pa je u 20. minutu rezultat bio 6:8. To je već bilo prihvatljivije i moglo je nešto lakše da se igra. Prvo izjednačenje stiglo je u 28. minutu pri rezultatu 11:11, a onda su za dva minuta usledila tri gola za odlazak na odmor rezultatom 14:11.

Vardar je imao prednost od tri gola koja su najavila novu pobedu, ali morao je da se potrudi do kraja meča i opuštanje nije moglo da se dozvoli.

U drugom poluvremenu je došlo do kombinacije, pa je to bio razlog što nije bilo veće prednosti od četiri gola. Prednost, koja je bila tri ili četiri gola, uglavnom se zadržala. Međutim, +8 od prošle utakmice bili su razlog da može da se igra mirno i ne postoji opasnost za plasman u četvrtfinale.

Najbolji strelci za Vardar bili su Ševaljević i Dibirov sa po pet golova, a Kizić je u poslednjem duelu u dresu “crveno-crnih” sakupio 16 odbrana.

Na kraju ove sezone Vardar napušta devet članova, odnosno osam rukometaša.

Rukovodstvo ekipe “crveno-crnih” oprostilo se od trenera Stevča Alušovskog, kao i od Lovra Jotića, Robena Kantegrela, Marka Kizića, Vaska Ševaljevića, Gleba Kalaraša, Josipa Vekića, Kristijana Dizingera i Ivana Čupića.

Svi su od Vardara dobili uramljene dresove i poklone, kao uspomenu na lepo vreme provedeno u Skoplju.