SEHA: Vardar porazio Metaloplastiku u prvom meču 1/8 finala!

0
140

Rukometaši Vardara nisu imali problema u prvom duelu protiv Metaloplastike i formalno su kao gosti, igrajući kod kuće, ovim trijumfom savladali protivnika sa 39:31 i razlika je više nego dovoljna da se sutrašnji revanš dočeka sasvim mirno.

Od početka meča bilo je zanimljivo jer je Metaloplastika nametnula bolji ritam. Ubrzo je srpski itm uspeo da dođe do 6:2 i ova četiri gola su pružila uverenje da se može postići sjajan rezultat. Vardaru je išlo loše, ali kao da je trebalo vremena da uđe u željeni ritam.

Četiri gola prednosti stajala su do 8:4, a onda je sa 5:0 Vardar poveo. Metaloplastika je u sledećem napadu izjednačila, a onda su rukometaši Vardara počeli da igraju bolje i neprestano povećavaju prednost. Posle 13:13 nivo ozbiljnosti je povišen i do kraja poluvremena bilo je 19:14, a ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme je bilo daleko mirnije. Ekipa Vardara imala je potpunu kontrolu. Uvek je bio u prednosti i imao je skopski sastav prednost od šest ili sedam golova. Sve je odlično funkcionisalo tako da igrači Metaloplastike nisu uspeli da smanje tu prednost. Imali su problema sa praćenjem tempa, pa je zadatak trebalo samo formalno izvršiti.

Na kraju je bilo 39:31 i ovaj rezultat definitivno vodi Vardar dalje. Sutra u 16 ​​sati takođe u SC “Jane Sandanski” igra se revanš i Vardar treba samo da potvrdi plasman u četvrtfinale.

Prvi strelac meča bio je Jotić sa deset golova, dok je Dibirov imao sedam golova. Ivanić je u redovima Metaloplastike imao devet golova.