Kup BiH: Vogošća PH obezbedila finale pobedom nad Gračanicom!

0
339

Rukometaši Vogošće plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine budući da su u prvom polufinalnom meču pobedili Gračanicu rezultatom 26:25.

Vogošća je od samog početka nametnula svoj ritam igre i konstantno vodila da bi u 23. minutu susreta došla do plus tri, bilo je 11:8, a tu prednosti su i zadržali nakon prvih 30 minuta kada je rezultat na semaforu glasio 13:10.

Sa dva brza gola u nastavku Vogošća je u 33. minutu utakmice došla na maksimalnih plus pet, 15:10 da bi njihova prednost minutu kasnije narasla i do šest golova prednosti, 17:11. Uspela je Gračanica da se vrati na minus tri u 45. minutu, bilo je 20:17 da bi dva minuta kasnije na semaforu bilo 20:19. U 57. minutu Vogošća je vratila dva gola prednosti na svoju stranu, bilo je 25:23 da bi minut kasnije pogodili za 26:23 i praktično potvrdu pobede i plasmana u finale. Do kraja su zadržali prednost i došli do pobede i plasmana u finale.