Kup RS: Borac m:tel slavio protiv Kozare – Sloga prejaka za Derventu!

0
410

Rukometaši dobojske Sloge plasirali su se na završni turnir Kupa Republike Srpske savladavši u četvrtfinalu ekipu Dervente na njenom terenu 48:31. Završnica će se održati 4. i 5.septembra u Gradišci, a učesnici osim Dobojlija su: Borac M:tel, Leotar i Jedinstvo 2015.

Pitanje pobednika u Derventi nije se postavljalo ni jednog trenutka. Veću priliku za igru u ovom meču dobili su igrači koji su tokom prvenstva imali manju minutažu i oni su je opravdali. Domaći su biili u egalu do 10. minuta kada Sloga sa dva uzastopna gola vodi rezultatom 6:4. U 18. minutu Derventa je imala dva gola zaostatka 10:12. Onda sledi serija Sloge od 4:0 i velikih šest golova prednosti 16:10 (22. minut). Do poluvremena su prednost uvećali na 23:15.

U nastavlu su puleni Marija Kelentrića nastavili u istom ritmu rešetali su mrežu Dervente. U 36. minutu Sloga stiže do dvocifrene razlike plus deset 28:18. A u 51. minutu imaju najveće rezultatsko preimućstvo od 17 golova viška 41:24. S tom razlikom su na kraju slavili 48:31.

Golman Sloge Božidar Bajović sakupio je 11 odbrana. Najefikasniji u redovima Sloge bili su Vukašin Zekić sa 14 i Arsenije Bubić sa 7 golova, šest je dodao Nikola Knežević a po četiri puta u listu strelaca upisali su se dva Miloša Maksimović i Trifunović. Kod Dervente najefikasniji je bio Dobojlija Danijel Pejić sa 11 golova, a pet je dodao Goran Lukić.

REZULTATI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA:

Gradiška: Kozara (G) – Borac M:tel 25:38, Derventa: Derventa – Sloga (Doboj) 31:48, Brčko: Jedinstvo 2015 – Lokomotiva 25:21, Trebinje: Leotar – ORK Borac 26:21.

DERVENTA – SLOGA 21:48 (15:23)

Dvorana: KSC Derventa. Gledalaca: 50. Sudije: Vesna Ostojić i Vanja Simić (obje iz Doboja). Delegat: Svetozar Kovačević (Brod). Sedmerci: Derventa 3(3), Sloga 4(4). Isključenja: Derventa 4, Sloga 4 minuta.

DERVENTA: Drinić (7 odbrana), Kosanović, Lukić 5, Milinković 2, Kovačević 1, Pejić 11(2), Savić 3, Starčević 2, Radanović 4, Šmulja, Grahovac 3(1), Ramadanović, Tolimir, Knežević. Trener: Milorad Bjelošević.

SLOGA: Bogdanović, Stojanović 1, Maksimović 4, Trifunović 4, Perović 3, Vladimir Stanković 1, Bubić 7, Dejanović, Zekić 14(4), Ristić 2, Knežević 6, Černov 3, Iunin 3, Bajović (11 odbrana). Trener: Mario kelentrić.