Varaždin napravio iznenađenje na domaćem terenu!

0
37

Teško je da se pobedi na gostovanju u Premijer HMRL ako ti sudije dodele 14 minuta isključenja. Umažani su večeras pružali otpor punih 50 minuta nakon čega su Varaždinci na krilima Vujovića otišli na tri gola razlike i upisali pobedu.

Imali su i pre toga Varaždinci prednost od tri gola, čak i četiri u 25. minutu kad je Divjak pogodio za 11:7, ali uspeli su se preko Sinčića u 39. “žuti” da vrate na 15:15, a onda su držali Lisičini rukometaši egal sve do 52. minuta kad Hrman i Vidaček odvode Varaždin do 25:23. Do kraja susreta domaći mirno privode utakmicu kraju.

Kod Varaždina 1930 odličan je bio Jurica Vidaček sa osam pogodaka, dok je Sandro Meštrić imao devet odbrana (31%). Umag je predvodio Marin Sinčić, takođe s osam golova, ali treba pohvaliti i mladog Gabriela Buvinića koji je dodao pet golova iz sedam šuteva.

VARAŽDIN 1930: Špruk 4, Vujović 4, Novak, Vojnović 3, Divjak 1, Hrman 2, Meštrić 1, Vidaček 8 (2), Črnila, Artić, Kranjec, Taći, Trojko 4, Kaštelan 1

UMAG: Buvinić 5, Krupić, Maros, Horozović, Bošnjak 6, Maršan 1, Severec 6, Milinković, Lekić, Matijević, Gorbunovs, Koler, Sinčić 8 (5)

Isključenja: Varaždin 1930 8 minuta (Trojko 4, Vidaček 4) Umag 14 minuta (Koler 4, Sinčić 4, Bošnjak 2, Maršan 2, Severec 2)