Radnički slavio u derbiju Pomoravlja!

0
146

Rukometaši Jagodine II su u okviru 6. kola PRL „Istok“ – A dočekali ekipu Radničkog iz Ćuprije gde su poraženi rezulatom 19:38 (8:16).

Iako su utakmice između Jagodine i Ćuprije uvek derbi, ovoga puta nije bilo jer se radi o veoma mladoj ekipi Jagodine koju vodi Veselin Jelić.

Najveći problem „ćuranima“ je bio golman. Nastupili su bez Petra Gojkovića koji ima pravo da igra i za prvi a i za drugi tim. Njega je zamenio mladi Miloš Sretenović koji je skupio nekoliko odbrana.

Radnički je startovao veoma ofanzivno i nakon 5 minuta igre imao 0:5. Brzo je Veselin Jelić zatražio predah za svoje omladince ali i nakon toga se situacija nije popravila. Do 22. minuta Ćupričani stižu do 5:13 a na poluvreme odlaze sa 8:16.

I u drugom poluvremenu ista „pesma“. Miroslav Stanisavljević nije dozvolio svojim igračima da se opuste te su dodali gas i utakmicu lagano priveli kraju.

Kod domaćina najefikasniji je bio Nemanja Stošić sa 5 pogodaka dok je u ekipi Radničkog najbolji bio Jovan Nikolić sa 8 golova gde je proglašen za igrača utakmice u Jagodini.